logo houseresponder nieruchomości

Wszystko o nieruchomościach

Blog HouseResponder.pl – o kupnie i sprzedaży mieszkań, domów oraz działek.
Oferty nieruchomości dopasowane do Twoich oczekiwań.

Jak się mieszka na warszawskiej Ochocie? Wady i zalety

Cisza i spokój w centrum Warszawy, czy to możliwe? Okazuje się, że tak i potwierdzą to z pewnością mieszkańcy Warszawskiej Ochoty. Dzielnica jest chętnie wybierana zarówno przez seniorów, jak i młode małżeństwa z dziećmi. Dobrze odnajdują się tutaj również studenci. Dlaczego warto wybrać ten obszar do zamieszkania, jeśli szukamy mieszkania do wynajęcia lub zakupu w stolicy?

mieszkania na sprzedaż ochota warszawa
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ochota#/media/Plik:Ulica_Grójecka_w_Warszawie_2018.jpg

Położenie dzielnicy

Ochota jest jedną z 18 jednostek Warszawy i jest pod względem gęstości ludności najbardziej zaludnioną dzielnicą. Gęstość zaludnienia wynosi tutaj niecałe 8,5 tysiąca mieszkańców na km2. Powierzchnia jaką zajmuje Ochota wynosi 9,72 km2, a zamieszkuje tutaj ponad 82 tysiące mieszkańców. Ciekawostką jest z pewnością pochodzenie nazwy dzielnicy, która wywodzi się od karczmy „Ochota” powstałej w 1831 roku przy ulicy Grójeckiej oraz Kaliskiej.

Dzielnica według Miejskiego Systemu Informacji podzielona jest na 4 obszary:

  • Filtry
  • Rakowiec
  • Stara Ochota
  • Szczęśliwce

Ochota sąsiaduje z czterema innymi dzielnicami, a są to Wola, Śródmieście, Mokotów oraz Włochy.

Komunikacja

Ze względu na to, że dzielnica znajduje się naprawdę blisko centrum, komunikacja jest tutaj naprawdę dobrze rozwinięta. Do ścisłego centrum możemy dotrzeć w niecałe 15 minut, wszystko oczywiście zależeć będzie od korków. Kursuje tutaj dużo linii tramwajowych, które pozwolą na dotarcie do każdego zakątka Warszawy. Dodatkowo komunikacja miejska opiera się tutaj oczywiście również na liniach autobusowych, które doskonale uzupełniają komunikację tramwajową. Nie ma tutaj przystanków metra, jednak najbliższe z nich to Pole Mokotowskie, Politechnika oraz Centrum – do każdego dotrzemy np. tramwajem albo autobusem.

Funkcjonują tutaj również przystanki Warszawskiej Kolei Dojazdowej, a są to Warszawa Reduta Ordona, Warszawa Zachodnia WKD oraz Warszawa Ochota WKD.

Doskonale odnajdą się tutaj również fani wycieczek rowerowych czy ci, którzy do pracy lubią dojeżdżać tym środkiem transportu. Na Ochocie znajduje się kilkanaście ścieżek rowerowych, które umożliwią rekreację.

Zabudowa

Zabudowa w tej dzielnicy jest bardzo zróżnicowana. Znajdziemy tutaj zarówno nowoczesne budynki mieszkalne czy osiedla, jednak duża część Ochoty zajęta jest poprzez kamienice i osiedla wybudowane w okresie międzywojennym. Powstały tutaj również centra handlowe, które sprawiają, że życie mieszkańców jest z pewnością wygodniejsze.

Atrakcje w dzielnicy

Fani odpoczynku na zielonych terenach na pewno będą zachwyceni. Odpocząć możemy na Polach Mokotowskich czy w Parku Szczęśliwickim. Znajduje się tutaj również wiele innych, mniejszych parków. Bez problemu znajdziemy tutaj też basen czy siłownię. Miłośnicy filmów mogą wybrać się do kina, a osoby, które kochają teatr koniecznie powinny sprawdzić repertuar Och-Teatr. Warto zwrócić również uwagę na zabytki, które znajdują się na terenie dzielnicy, są to m.in. Zespół Filtrów Lindleya, Zespół urbanistyczny Kolonii Lubeckiego, Dom Akademicki, Fort Szczęśliwca czy Zespół Szpitala Dzieciątka Jezus, gdzie znajdują się stare pawilony.

Edukacja

Rodzice nie muszą się martwić o miejsce dla swoich pociech – funkcjonuje tutaj naprawdę wiele przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Oprócz placówek państwowych, znajdują się tutaj również szkoły prywatne. Na terenie dzielnicy znajduje się również Warszawski Uniwersytet Medyczny, a także wydziały Politechniki Warszawskiej.

Dla kogo Ochota?

W tej dzielnicy z pewnością odnajdą się zarówno osoby starsze, jak i młodzi. Zdecydowaną zaletą jest bliskość centrum oraz ilość terenów zielonych, na których można odpocząć. Na minus działają korki, tworzące się w godzinach szczytu.

Szukasz mieszkania w dzielnicy Ochota w Warszawie?

Załóż konto w HouseResponder.pl, wypełnij kryteria Twojego idealnego mieszkania, domu lub działki, a będziesz regularnie otrzymywać tylko te oferty, ktore idealnie spełniają Twoje oczekiwania!

1 lutego 2021

HouseResponder to nowoczesne, praktyczne, wygodne i całkowicie bezpłatne narzędzie dla osób, które poszukują do kupienia mieszkania, domu lub działki. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego mogą bezpłatnie założyć konto, na które będą regularnie otrzymywały wyłącznie oferty nieruchomości spełniające określone kryteria. W systemie istnieje również możliwość ustawiania powiadomień o organizowanych promocjach, przedsprzedaży oraz dniach otwartych.

houseresponder ogloszenia nieruchomosci
Jeżeli chcesz otrzymywać oferty nieruchomości idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań
załóż konto w HouseResponder >>
facebook houseresponder
Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego i wtórnego,
polub nasz fanpage HouseResponder >>