logo houseresponder nieruchomości

Wszystko o nieruchomościach

Blog HouseResponder.pl – o kupnie i sprzedaży mieszkań, domów oraz działek.
Oferty nieruchomości dopasowane do Twoich oczekiwań.

Mieszkania na Żoliborzu – wszystkie za i przeciw

Znany z bardzo popularnej piosenki „Warszawski Żoliborz” to tak naprawdę cicha i spokojna okolica, dobrze skomunikowana z pozostałymi obszarami stolicy. Mieszkańcy bardzo chwalą sobie życie na tych obszarach, mieszkają tu zarówno osoby starsze, jak i młodzi. Bardzo często dzielnica ta wybierana jest przez artystów.

żoliboż mieszkania na sprzedaż warszawa
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Żoliborz_Artystyczny.jpg

Położenie dzielnicy

Żoliborz to niewielka dzielnica, której powierzchnia wynosi 8,47 km2, w której mieszka ponad 52 tysiące mieszkańców. Obraz dzisiejszego Żoliborza ukształtował się w latach 20. XX wieku, założenia urbanistyczne zaprojektowane z kolei zostały przez Antoniego Jawornickiego. Podzielona została na trzy rejony: Stary Żoliborz, Sady Żoliborskie oraz Marymont-Potok. Dzielnica graniczy z Bemowem, Bielanami i Śródmieściem.

Komunikacja

Wybierając dzielnicę do zamieszkania, zastanawiamy się jak skomunikowana jest ona z pozostałymi częściami miasta oraz jak ciężko będzie dostać się do np. centrum. W przypadku Żoliborza nie jest to problemem. Funkcjonują tutaj zarówno liczne przystanki autobusowe, jak i tramwajowe. Dojazd do centrum bez korków może zająć zaledwie 10 minut, w najgorszych godzinach nie powinien jednak przekroczyć 40-45 minut. Dodatkowo mieszkańcy mają do dyspozycji dwa przystanki metra: Marymont oraz Plac Wilsona. Problemu nie powinno również sprawiać poruszanie się samochodem, a miłośnicy rowerów z pewnością docenią obecne tutaj ścieżki rowerowe.

Zabudowa

Dzielnica ta określana jest mianem prestiżowej i cieszy się bardzo dobrą opinią wśród mieszkańców. Znajdziemy tutaj zarówno luksusowe inwestycje oraz wille, ale również większe osiedla z nowoczesną zabudową. Na Starym Żoliborzu z kolei zachwycą nas przedwojenne budynki, które stopniowo są rewitalizowane.

Atrakcje w dzielnicy

Dzielnica słynie z dużego obszaru terenów zielonych i rekreacyjnych. Znajduje się tutaj 6 hektarowy Park Żeromskiego, a w kawałek dalej Park Wilsona. Odpoczynek znajdziemy również w Fortach Sokolnickiego czy Parku Kępa Potocka. Znajduje się tutaj również działający od 1945 roku Teatr Komedia czy Kino Wisła. Wśród zabytków można wymienić np. Kolonię Dziennikarską, Cytadelę czy Muzeum Sportu i Turystyki. Dzielnica posiada również wiele placów zabaw. Rodzice i młodzi ludzie z pewnością docenią ilość kawiarni czy restauracji, w których można się spotkać i odpocząć w kręgu znajomych.

Edukacja

Ze względu na stosunkowo niewielką liczbę mieszkańców, rodzice nie muszą martwić się o dostępność miejsc dla swoich pociech w przedszkolach, szkołach czy liceach. Nie ma tutaj również zjawiska często spotykanego w innych dzielnicach, jakim jest przepełnienie szkół. Co więcej, oświata w tej dzielnicy jest również bardzo mocno chwalona.

Dla kogo Żoliborz?

Dzielnica ma naprawdę wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom, dlatego nie dziwi fakt, że często jest wybierana przez celebrytów, aktorów czy reporterów i innych artystów. Świetnie odnajdują się tutaj zarówno osoby młodsze, rodziny z dziećmi jak i starsi ludzie, którzy szukają odpoczynku.

Szukasz mieszkania w dzielnicy Żoliborz w Warszawie?

Załóż konto w HouseResponder.pl, wypełnij kryteria Twojego idealnego mieszkania, domu lub działki, a będziesz regularnie otrzymywać tylko te oferty, ktore idealnie spełniają Twoje oczekiwania!

24 lutego 2021

HouseResponder to nowoczesne, praktyczne, wygodne i całkowicie bezpłatne narzędzie dla osób, które poszukują do kupienia mieszkania, domu lub działki. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego mogą bezpłatnie założyć konto, na które będą regularnie otrzymywały wyłącznie oferty nieruchomości spełniające określone kryteria. W systemie istnieje również możliwość ustawiania powiadomień o organizowanych promocjach, przedsprzedaży oraz dniach otwartych.

houseresponder ogloszenia nieruchomosci
Jeżeli chcesz otrzymywać oferty nieruchomości idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań
załóż konto w HouseResponder >>
facebook houseresponder
Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego i wtórnego,
polub nasz fanpage HouseResponder >>