logo houseresponder nieruchomości

Wszystko o nieruchomościach

Blog HouseResponder.pl – o kupnie i sprzedaży mieszkań, domów oraz działek.
Oferty nieruchomości dopasowane do Twoich oczekiwań.

Pierwsze własne mieszkanie 30-latka? Doradzamy jaką dzielnicę Warszawy wybrać

Poszukiwanie miejsca do zamieszkania i związania się z nim na lata to bardzo poważna życiowa decyzja. Zakup mieszkania – zwłaszcza w Warszawie, gdzie ceny nie należą do najniższych, powinien być bardzo dobrze przemyślaną decyzją. Dla wielu to ogromna inwestycja, wiążąca się z kredytem na kilkadziesiąt lat.

Stolica przyciąga do siebie wieloma aspektami – możliwościami zawodowymi, różnorodnością, komfortem życia, rozrywką czy możliwością relaksu. Będąc osobą przed 30. rokiem życia mamy jeszcze inne potrzeby, warto więc sprawdzić ranking dzielnic w których będziemy się najlepiej czuli.

gdzie kupić mieszkanie w warszawie

Dzielnice Warszawy

Stolica podzielona została na 18 jednostek pomocniczych, czyli tzw. dzielnice. Różnią się one od siebie krajobrazem, odległością od centrum czy rodzajem zabudowy. Decydując się na wybór miejsca do zamieszkania w Warszawie, możemy wybrać spośród:

Jaką dzielnicę wybrać?

Patrząc z perspektywy osoby przed 30. rokiem życia, należałoby na wstępie przeanalizować jego potrzeby, ale również możliwości finansowe. Z jednej strony z pewnością młodym ludziom zależy na dosyć szybkim dojeździe do centrum, ważne jednak, aby mieszkanie nie było z kolei zbyt drogie. Analizując pierwszy aspekt, czyli odległość od centrum można na wstępie odrzucić dzielnice peryferyjne, takie jak Białołęka, Bemowo, Ursus czy Włochy, Wesołą, Wawer i Rembertów. Z drugiej strony aspekt finansowy raczej każe nam odrzucić Śródmieście, Mokotów, Wilanów czy Ochotę, gdzie mieszkania będą raczej najdroższe.

Na jakie dzielnice zatem warto zwrócić uwagę? Prezentujemy nasz mały ranking:

  • Wola – dzielnica świetnie skomunikowana z centrum, co z pewnością poprawi się jeszcze bardziej po otwarciu II linii metra. Może pochwalić się świetnie rozwiniętą infrastrukturą, szeroką gamą kawiarni czy restauracji, a także terenami zielonymi, które sprzyjają odpoczynkowi. Świetnie odnajdą się tutaj miłośnicy starej zabudowy, która w tej dzielnicy dominuje. Nie brakuje jednak nowych inwestycji, wśród których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. To bardzo popularna wśród poszukujących dzielnica, ceny kształtują się na średnim poziomie.
  • Ursynów – cechuje się doskonałą komunikacją z centrum miasta oraz bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Dodatkowo zachęca bliskością Lasu Kabackiego, który umożliwia relaks i spacery w ciszy, pozwalając na chwilę odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Dzielnica ta będzie doskonała zarówno dla studentów, jak i młodych pracujących. Ursynów pozwala nie tylko na aktywne życie w centrum, ale również oferuje wiele możliwości aktywności sportowych czy rekreacyjnych. Minusem może okazać się zabudowa, bowiem dominuje tutaj zabudowa jednorodzinna oraz domów szeregowych – nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy tutaj mieszkania na kameralnym osiedlu. Planując zakup nieruchomości na Ursynowie musimy się jednak liczyć z tym, że ceny nie będą niskie, jednak z pewnością niższe niż w Śródmieściu, Mokotowie czy Pradze Południe.
  • Bielany – choć znajdują się kawałek od centrum, dojazd nie stanowi żadnego problemu dzięki stacjom metra. Kupno mieszkania z pewnością będzie tańsze niż w Śródmieściu, a jednocześnie zyskujemy odskocznie od hałaśliwego centrum w postaci Lasu Bielańskiego. W powojennych budynkach mieszka bardzo dużo starszych osób, jednak dzielnica zyskuje na popularności, co sprawia, że powstaje tutaj coraz więcej nowych inwestycji. Przy poszukiwaniu wymarzonego M warto unikać okolic Radiowa – w jego niedalekiej okolicy zlokalizowane jest wysypisko śmieci, co skutecznie może uprzykrzyć życie.
  • Praga Północ – owiana złą sławą warszawska Praga w ostatnich latach zyskuje popularność. Póki co wciąż ceny mieszkań są tu niższe niż w okolicznych dzielnicach, niemniej jednak to z pewnością niebawem się zmieni. Bliskość centrum i dobra komunikacja sprawiają, że do śródmieścia dostaniemy się w kilkanaście minut za pomocą komunikacji miejskiej. Dominuje tutaj przedwojenna zabudowa, która z pewnością znajdzie swoich miłośników.

Nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi, która z dzielnic jest najlepsza dla osób przed 30. rokiem życia. Każdy powinien przeanalizować wszelkie za i przeciw każdej z dzielnic, a następnie dopasować je pod swoje możliwości i potrzeby. To sprawi, że z pewnością każdy znajdzie swoje wymarzone miejsce.

Szukasz mieszkania w Warszawie?

Załóż konto w HouseResponder.pl, wypełnij kryteria Twojego idealnego mieszkania, domu lub działki, a będziesz regularnie otrzymywać tylko te oferty, ktore idealnie spełniają Twoje oczekiwania!

27 kwietnia 2021

HouseResponder to nowoczesne, praktyczne, wygodne i całkowicie bezpłatne narzędzie dla osób, które poszukują do kupienia mieszkania, domu lub działki. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego mogą bezpłatnie założyć konto, na które będą regularnie otrzymywały wyłącznie oferty nieruchomości spełniające określone kryteria. W systemie istnieje również możliwość ustawiania powiadomień o organizowanych promocjach, przedsprzedaży oraz dniach otwartych.

houseresponder ogloszenia nieruchomosci
Jeżeli chcesz otrzymywać oferty nieruchomości idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań
załóż konto w HouseResponder >>
facebook houseresponder
Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego i wtórnego,
polub nasz fanpage HouseResponder >>