logo houseresponder nieruchomości

Wszystko o nieruchomościach

Blog HouseResponder.pl – o kupnie i sprzedaży mieszkań, domów oraz działek.
Oferty nieruchomości dopasowane do Twoich oczekiwań.

Mieszkania na Pradze Północ – czy warto rozważać tę lokalizację?

Praga Północ to dzielnica, która przez lata nie cieszyła się w mieście dobrą sławą. Mówiono, że jest tutaj niebezpiecznie, a standard życia jest bardzo niski. W ciągu ostatnich lat sytuacja na tym obszarze znacząco się poprawiła. Podobnie jak jej „siostra” Praga Południe, w tę dzielnicę tchnięto nowe życie. Coraz lepsza infrastruktura, nowe inwestycje mieszkaniowe, rewitalizacja przyczyniły się do tego, że zainteresowanie mieszkaniem tutaj wzrosło. Praga Północ bardzo szybko się rozwija, a mimo to zachowuje swój niepowtarzalny, przedwojenny klimat.

mieszkania praga północ warszawa
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Praga-Północ#/media/Plik:Praga-Północ_widziana_z_Pałacu_Kultury_i_Nauki.JPG

Położenie dzielnicy

Położona jest po prawej stronie Wisły, zajmuje obszar 11,42 km2 i obecnie mieszka tam ponad 63 tysiące mieszkańców. Jej położenie jest bardzo atrakcyjne, graniczy ze Śródmieściem, Żoliborzem, Białołęką oraz Pragą Południe. Na jej obszarze wyodrębnia się zgodnie z Miejskim Systemem Informacji: Nową Pragę, Pelcowiznę, Starą Pragę oraz Szmulowiznę. Dzielnica, podobnie jak sąsiadująca z nią Praga Południe, nie uległa dużemu zniszczeniu podczas II wojny światowej. Dzięki temu do dziś możemy tutaj podziwiać przedwojenne, odrestaurowane już kamienice.

Komunikacja

Bliskość centrum jest niebywałą zaletą mieszkania w tej części miasta. Możemy cieszyć się zarówno spokojem, który oferuje Praga Północ, jak i nocnym życiem Śródmieścia. Mieszkańcy do innych części Warszawy mogą dotrzeć przy pomocy tramwajów – funkcjonuje tutaj ponad 10 linii tramwajowych. Do dyspozycji jest również metro – obecnie na terenie dzielnicy funkcjonują trzy przystanki: Dworzec Wileński, Stadion Narodowy oraz Szwedzka. Bardzo dobrze jest tutaj również rozwinięta komunikacja autobusowa. Na terenie Pragi Północ mieszkańcy znajdą również trzy stacje kolejowe: Warszawa Wileńska, Warszawa Wschodnia (jeden z najważniejszych przystanków kolejowych w stolicy) oraz Warszawa Zoo.

Zabudowa

Dzięki niewielkim uszkodzeniom jakie pojawiły się podczas wojny, Praga Północ zachowała swój niebywały i niepowtarzalny charakter. Wciąż można tutaj zobaczyć piękne, przedwojenne kamienice. Nie znajdziemy w Warszawie żadnego innego miejsca, w którym podziwiać możemy zabudowę z XIX i początku XX wieku. To wszystko przeplata się z wielkimi blokowiskami, a także nowymi inwestycjami, które tutaj powstają.

Atrakcje w dzielnicy

Z pewnością jedną z największych atrakcji jest możliwość podziwiania wspominanych już wcześniej zabytkowych kamienic. Nie jest to jednak wszystko, co dzielnica ma do zaoferowania. Wielbiciele historii koniecznie muszą zobaczyć dawną rozlewnię spirytusu, zajezdnię tramwajową Praga czy wyjątkowe układy urbanistyczne osiedla Praga I czy ulic Brzeskiej, Małej, Targowej i Ząbkowskiej. Znajduje się tutaj również popularny bazar Różyckiego oraz Muzeum Warszawskiej Pragi. Nie można pominąć w tym zestawieniu również najbardziej popularnej atrakcji, jaką jest Miejski Ogród Zoologiczny. Wśród terenów zielonych, których niestety nie ma tutaj zbyt wiele, znajdziemy m.in. Park Praski. Nie brakuje tutaj również miejsc do spotkań towarzyskich czy restauracji z dobrym jedzeniem. Miłośnicy spotkań z pewnością docenią Centrum Praskie Koneser. Osoby kochające kino mogą skorzystać z oferty kina Praga, a fani teatru mogą wybrać Teatr Academia lub Oratorium. Znajduje się tutaj również najstarszy polski teatr lalek – Teatr Baj.

Edukacja

Młode rodziny z dziećmi nie muszą martwić się o dostęp do żłóbków, przedszkoli czy szkół. Funkcjonuje tutaj 13 przedszkoli publicznych, 7 szkół podstawowych oraz 12 szkół ponadpodstawowych. Mieszkańcy nie powinni się zatem martwić o edukację swoich dzieci. Swoje filie mają tutaj również Akademia Leona Koźmińskiego, Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji, Wyższa Szkoła Cła i Logistyki, a także Wyższa Szkoła Menadżerska.

Dla kogo Praga Północ?

Praga Północ jest dzielnicą, która bardzo szybko się rozwija. Dzięki doskonałemu połączeniu z centrum oraz pozostałymi dzielnicami Warszawy. Z pewnością doskonale odnajdą się tutaj rodziny z dziećmi, a także osoby pracujące. Poszukujący spokoju i wytchnienia w zielonych okolicach powinni raczej poszukać tego w innych obszarach stolicy.

Szukasz mieszkania w dzielnicy Praga Północ w Warszawie?

Załóż konto w HouseResponder.pl, wypełnij kryteria Twojego idealnego mieszkania, a my wyślemy Ci tylko te oferty, ktore idealnie spełniają Twoje oczekiwania!

29 grudnia 2020

HouseResponder to nowoczesne, praktyczne, wygodne i całkowicie bezpłatne narzędzie dla osób, które poszukują do kupienia mieszkania, domu lub działki. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego mogą bezpłatnie założyć konto, na które będą regularnie otrzymywały wyłącznie oferty nieruchomości spełniające określone kryteria. W systemie istnieje również możliwość ustawiania powiadomień o organizowanych promocjach, przedsprzedaży oraz dniach otwartych.

houseresponder ogloszenia nieruchomosci
Jeżeli chcesz otrzymywać oferty nieruchomości idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań
załóż konto w HouseResponder >>
facebook houseresponder
Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego i wtórnego,
polub nasz fanpage HouseResponder >>