Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czym jest HouseResponder?

To serwis internetowy, dzięki któremu klienci zainteresowani zakupem nieruchomości mogą otrzymywać oferty mieszkań, domów i działek dopasowane do ich indywidualnych preferencji oraz informacje o organizowanych promocjach, dniach otwartych czy przedsprzedaży od deweloperów, biur nieruchomości oraz sprzedawców indywidualnych.

HouseResponder odwraca trend dotychczas panujący na rynku nieruchomości, zgodnie z którym deweloperzy, biura nieruchomości i sprzedający bezpośrednio zamieszczają ogłoszenia na wielu różnych portalach, przez co kupujący musi systematycznie poświęcać wiele czasu na samo tylko dotarcie do ofert, którymi jest zainteresowany. W HouseResponder to sprzedający prezentują Tobie oferty sprzedaży dokładnie takie jakich poszukujesz i przesyłają bezpośrednio na Twoje indywidualne konto użytkownika.

Dla aplikacji HouseResponder Twój czas i wygoda poszukiwań są bardzo ważne, dzięki czemu wystarczy, że bezpłatnie aktywujesz konto w serwisie, co zajmuje około 2 minut, a każdego dnia będziesz otrzymywał nowe oferty dopasowane do Twoich oczekiwań. Dodatkowo jeśli wyrazisz zainteresowanie, możesz również otrzymywać bezpośrednio na swoje konto użytkownika powiadomienia o przedsprzedaży i promocjach w nowych inwestycjach deweloperów oraz o dniach otwartych organizowanych przez deweloperów i biura nieruchomości.

W jakich miastach działacie?

Z serwisu HouseResponder można skorzystać na terenie całego kraju, nie ograniczamy się jedynie do wybranych miast, jesteśmy dostępni we wszystkich nawet najmniejszych miejscowościach.

Czy znajdę u Was oferty zarówno od deweloperów jak i z rynku wtórnego?

Tak, w zależności od preferencji każdy użytkownik ma możliwość wyboru rynku, którym jest zainteresowany. W bazie HouseResponder znajdują się inwestycje deweloperów oraz oferty mieszkań, domów i działek z rynku wtórnego zarówno od biur nieruchomości jak również bezpośrednio od sprzedających.

Co Was odróżnia od portali nieruchomości?

Różnica jest znaczna i postaramy się ją niżej zobrazować:

 • z przeprowadzonych przez nas obserwacji i na bazie kilkuletniego doświadczenia w branży nieruchomości wynika, że w najbardziej znanych portalach w Polsce znajduje się nie więcej niż 30-35% ofert z wszystkich realizowanych inwestycji deweloperów oraz tylko część z dostępnych w sprzedaży ofert z rynku wtórnego,

 • nieruchomości reklamowane są najczęściej w kilku wybranych portalach nieruchomości,

 • inwestycje, w których większość oferty została wyprzedana, często są wycofywane przez deweloperów z portali i można się o nich dowiedzieć najczęściej jedynie poprzez odwiedzenie strony dewelopera. Bardzo często aby zamknąć inwestycję, deweloperzy są skłonni do większych negocjacji przy sprzedaży takich ofert,

 • deweloperzy co jakiś czas organizują różnego rodzaju promocje, które docierają do zaledwie ułamka zainteresowanych klientów,

Jak widzisz, już samo znalezienie interesujących ofert może zająć bardzo dużo Twojego czasu..

HouseResponder rozwiązuje dla Ciebie ten problem!

Wystarczy, że zaznaczysz czym jesteś zainteresowany a poprzez aktywację usługi dowiedzą się o tym wszyscy deweloperzy i/lub biura nieruchomości w Polsce, którzy posiadają w swoich inwestycjach oferty mieszkań lub domów dopasowane do Twoich oczekiwań. Nie udostępnimy nikomu Twoich danych.

Zobacz również Dlaczego warto skorzystać z serwisu przy poszukiwaniu nowego mieszkania lub domu

Dlaczego warto skorzystać z HouseResponder przy poszukiwaniu mieszkania lub domu?

Jeśli już przeczytałeś Co Was odróżnia od portali nieruchomości, to wiesz jak czasochłonne może być poszukiwanie mieszkania lub domu..

Dzięki aplikacji HouseResponder:

 • zaoszczędzisz dużo swojego czasu

 • dowiesz się gdzie w interesującej Cię lokalizacji powstają nowe inwestycje z ofertą mieszkań lub domów dopasowaną do Twoich wymagań,

 • będziesz otrzymywał dopasowane do Twoich kryteriów oferty z rynku wtórnego,

 • dowiesz się o organizowanych dniach otwartych w inwestycjach,

 • dowiesz się o promocjach na interesujące Cię mieszkania lub domy,

 • dowiesz się o przedsprzedaży w inwestycjach,

 • wszystkie oferty oraz powiadomienia będą ściśle dopasowane do podanych przez Ciebie kryteriów, tylko oferty, które mogą Cię zainteresować. Żadnego spamu!

A to wszystko bez potrzeby spędzania długich godzin przed ekranem monitora i bez przeglądania wielu różnych portali nieruchomości!

Czy korzystanie z aplikacji jest płatne?

Korzystanie z aplikacji jest i zawsze będzie dla użytkowników poszukujących nieruchomości do kupienia całkowicie bezpłatne. Za otrzymane oferty oraz powiadomienia nie są pobierane jakiekolwiek opłaty.

Czy pobieracie prowizję?

Nie pobieramy prowizji. Wszystkie oferty wysyłane są bezpośrednio z biura dewelopera i/lub biura nieruchomości. Nie bierzemy udziału w procesie transakcyjnym. Dostarczamy jedynie platformę ułatwiającą kontakt deweloperów i biur nieruchomości z klientami.

Jak założyć konto w serwisie

Po naciśnięci „Aktywuj” zostaniesz poproszony o podanie adresu e-mail oraz wpisanie numeru telefonu, na który zostanie wysłany w wiadomości sms kod aktywacyjny. Po wpisaniu i zatwierdzeniu kodu usługa zostanie aktywowana. To wszystko!

Nie udostępnimy nikomu Twoich danych.

Jak zmienić kryteria poszukiwanej nieruchomości?

Wystarczy, że po zalogowaniu do swojego panelu klienta, w ustawieniach konta, wpiszesz nowe kryteria w miejsce wcześniejszych i naciśniesz „Zapisz zmiany”. Nowe kryteria zostaną zapisane, a na podany wcześniej adres e-mail zostanie wysłany link potwierdzający.

Jak usunąć konto w aplikacji?

Wystarczy, że po zalogowaniu do swojego panelu klienta, w ustawieniach konta naciśniesz „Usuń konto” i potwierdzisz swoją decyzję, a Twoje dane zostaną całkowicie usunięte z bazy serwisu.

Czy moje dane zostaną komuś przekazane?

W żadnym wypadku! Podane przez Ciebie dane nigdy nie zostaną przez nas nikomu udostępnione. W każdej chwili dokonać ich całkowitego usunięcia. Deweloperzy ani biura nieruchomości w swoim panelu umożliwiającym wysyłanie ofert oraz powiadomień nie widzą Twoich danych, a jedynie podane przez Ciebie kryteria dla poszukiwanego mieszkania lub domu.

Kto wysyła oferty oraz powiadomienia?

Oferty oraz powiadomienia wysyłane są bezpośrednio przez dewelopera i/lub biuro nieruchomości. Aktywując aplikację, sprawiasz, że wszyscy deweloperzy i biura nieruchomości, którzy posiadają w swojej ofercie mieszkania lub domy odpowiadające zadanym przez Ciebie kryteriom są automatycznie o tym powiadamiani wraz z dokładnym wskazaniem, które mieszkania lub domy z ich oferty odpowiadają Twoim oczekiwaniom. Widzą również, jeśli chciałbyś być informowany o dniach otwartych, promocjach czy przedsprzedaży w wybranej lokalizacji i w dowolnej chwili mogą Cię powiadomić o organizowanym wydarzeniu.

Oferty na Twoje konto są wysyłane również bezpośrednio przez osoby prywatne z kontaktem bezpośrednio do sprzedającego. Zobacz jak dodać ofertę sprzedaży do HouseResponder

Oferty i powiadomienia są przesyłane poprzez system aplikacji, a Twoje dane nie są nikomu udostępniane.

Co zawiera przesłana oferta?

Oferta wysłana przez dewelopera zawiera wszystkie mieszkania lub domy z wybranej inwestycji dewelopera, które spełniają podane przez Ciebie kryteria poszukiwania.

Oferta wysłana przez biuro nieruchomości oraz osobę prywatną zawiera mieszkania i/lub domy z oferty biura, które spełniają podane przez Ciebie kryteria poszukiwania.

Po wejściu w szczegóły danej ofertę zobaczysz wszelkie istotne informacje jak: zdjęcia, rzuty mieszkań i domów, cena, cena/m2, powierzchnia, piętro, liczba pokoi, adres i mapę z dokładną lokalizacją oferty.

Będą tam również dane biura sprzedaży dewelopera/biura nieruchomości lub kontakt bezpośredni do sprzedającego.

Czym jest powiadomienie?

Powiadomienia zawierają, w zależności od wybranych przez Ciebie kryteriów, informację o organizowanych dniach otwartych, promocjach lub przedsprzedaży w wybranej inwestycji dewelopera lub wybranej ofercie z rynku wtórnego.

Powiadomienia są przesyłane poprzez system aplikacji, a Twoje dane nie są nikomu udostępniane.

Jak są przesyłane oferty oraz powiadomienia?

Wszystkie oferty oraz powiadomienia zapisywane się na Twoim indywidualnym koncie w panelu użytkownika. Dodatkowo przesyłane są wiadomości e-mail informujące o pojawieniu się nowych ofert lub powiadomień na koncie.

Czy otrzymane oferty są gdzieś zapisywane?

Wszystkie oferty, które otrzymujesz od dewelopera są zapisywane na Twoje indywidualnej liście ofert, w zakładce Moje oferty. W dowolnej chwili możesz przeglądać wszystkie otrzymane oferty, zapisywać w ulubionych lub usuwać wybrane oferty.

Wyszukiwarka HouseResponder

Pomimo, że HouseResponder działa inaczej od klasycznych portali nieruchomości, posiada wbudowaną wyszukiwarkę ogłoszeń i nowych inwestycji znajdujących się bazie serwisu. Wyszukiwarka powstała z myślą o klientach poszukujących nieruchomości do zakupu, którym zależy na czasie i chcą jak najszybciej znaleźć odpowiednią ofertę. Jednak i w tym przypadku aplikacja zadba o Twoją wygodę i oszczędność czasu, dzięki czemu jeśli daną ofertę odsłonisz w wyszukiwarce, nie zostanie ona już do Ciebie wysłana automatycznie, a oferta, którą otrzymasz z wysyłki nie pojawi się ponownie w wyszukiwarce. Jednak to czy dana oferta będzie dostępna dla użytkowników w wyszukiwarce, czy będzie ją można otrzymać jedynie poprzez wysyłki zależy wyłącznie od oferentów, stąd nie wszystkie oferty z bazy HouseResponder znajdziesz w wyszukiwarce, jednak, te których tam nie będzie na pewno pojawią się na Twoim koncie.

Jak mogę dodać ofertę sprzedaży do HouseResponder?

Jeśli chciałbyś zamieścić swoją ofertę sprzedaży nieruchomości w systemie HouseResponder, skorzystaj z formularza dodawania oferty dostępnego w Twoim panelu klienta lub na stronie głównej serwisu. Po dodaniu oferty wybierz i opłać jeden z dostępnych pakietów cenowych, a wysyłanie Twojej oferty do klientów z bazy HouseResponder, którzy poszukują nieruchomości w lokalizacji i o parametrach takich jak Twoja rozpocznie się automatycznie.

W swoim panelu klienta możesz dodatkowo aktywować prezentowanie swojej oferty w wyszukiwarce HouseResponder, co może pomóc w szybszej sprzedaży. W swoim panelu klienta w każdej chwili możesz zatrzymać wysyłanie ofert do klientów i wznowić w dowolnym czasie później. Pamiętaj również, że kwota, którą doładowujesz konto nie jest przypisana do danej oferty, a do Twojego konta, dzięki czemu jeśli w danej chwili zdecydujesz się usunąć całkowicie ofertę z konta, a na koncie zostaną środki, zawsze możesz później wprowadzić ofertę na nowo i wykorzystać zgromadzone środki do jej ponownego promowania.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej