logo houseresponder nieruchomości

Wszystko o nieruchomościach

Blog HouseResponder.pl – o kupnie i sprzedaży mieszkań, domów oraz działek.
Oferty nieruchomości dopasowane do Twoich oczekiwań.

Jak się mieszka na warszawskim Ursusie?

Jedna z najmniejszych dzielnic Warszawy, położna na zachód od Wisły – mowa oczywiście o Ursusie. To jedna z granicznych dzielnic, jednak dojazd do centrum może zająć jedynie kwadrans. Ursus cieszy się coraz większą popularnością, powstają tutaj nowe budynki mieszkalne, parki, rozwija się infrastruktura drogowa. Okolica z pewnością zyskuje na popularności.

sprzedaż mieszkań ursus warszawa
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ursus_(Warszawa)#/media/Plik:Osiedle_GOŁĄBKI_01_Osiedle_przy_ul.Rakuszanki.jpg

Położenie dzielnicy

Dzielnica znajduje się w zachodniej części miasta i sąsiaduje z Bemowem i Włochami, a także gminą Michałowice oraz gminą Ożarów Mazowiecki. Miejski System Informacji wydziela tutaj 5 obszarów:

  • Czechowice
  • Gołąbki
  • Niedźwiadek
  • Skorosze
  • Szamoty

Dzielnica ta zajmuje powierzchnie 9,36 km2, zamieszkuje ją ponad 61 tysięcy mieszkańców. Ciekawostką jest, że na terenie dzielnicy znajdowała się kiedyś fabryka popularnych ciągników Ursus, która istniała od 1883 roku, przez kolejne 100 lat. Sam Ursus stał się dzielnicą dopiero w 1993 roku, wcześniej wchodził w skład Ochoty.

Komunikacja

Dzielnica położona jest przy trasie s8 czyli Południowej Obwodnicy Warszawy, dzięki czemu wyjazd z miasta nie stanowi problemu. Niestety nie funkcjonują tutaj ani metro, ani tramwaje. Do dyspozycji mieszkańców są jednak miejskie autobusy oraz Szybka Kolej Miejska. Dzięki tej ostatniej możemy dotrzeć do ścisłego centrum w zaledwie kwadrans. Na terenie dzielnicy znajdują się aż 4 stacje kolejki.

Zabudowa

W czasach działającej tutaj jeszcze fabryki Ursus powstało tutaj wiele dużych osiedli robotniczych. W dzielnicy dominuje wysoka zabudowa, a z kompleksów budynków powstały osiedla. Niską, jednorodzinną zabudowę spotkać możemy na terenie Gołąbek.

Atrakcje w dzielnicy

Na terenie Ursusu znajduje się Park Czechowicki, gdzie znajdziemy wiele alejek umożliwiających spacery, plac zabaw, amfiteatr w którym odbywają się koncerty czy staw. Czas wolny można spędzić również w Parku Hassów czy Achera. Dla dzieci znajduje się tutaj również ośrodek kultury, który oferuje wiele zajęć tematycznych. Funkcjonują tutaj również dwa baseny oraz kilka siłowni i klubów fitness. Miłośnicy jedzenia z pewnością wybiorą spośród wielu lokali swój ulubiony.

Edukacja

Funkcjonują tutaj zarówno publiczne, jak i prywatne ośrodki – począwszy od żłobków, idąc przez szkoły podstawowe, aż na liceach kończąc. Ze względu na małą liczbę przedszkoli i żłobków rodzice narzekają na problemy związane z dostaniem się dzieci do tych placówek.

Dla kogo Ursus?

Ursus z pewnością nie nada się dla osób, które kochają miejski zgiełk. Dzielnica ta jest odpowiednia dla tych, którzy lubią odpocząć w urokliwych parkach. Z pewnością świetnie odnajdą się tutaj zarówno młodzi rodzice, jak i osoby starsze.

 

Szukasz mieszkania w dzielnicy Ursus w Warszawie?

Załóż konto w HouseResponder.pl, wypełnij kryteria Twojego idealnego mieszkania, domu lub działki, a będziesz regularnie otrzymywać tylko te oferty, ktore idealnie spełniają Twoje oczekiwania!

15 marca 2021

HouseResponder to nowoczesne, praktyczne, wygodne i całkowicie bezpłatne narzędzie dla osób, które poszukują do kupienia mieszkania, domu lub działki. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego mogą bezpłatnie założyć konto, na które będą regularnie otrzymywały wyłącznie oferty nieruchomości spełniające określone kryteria. W systemie istnieje również możliwość ustawiania powiadomień o organizowanych promocjach, przedsprzedaży oraz dniach otwartych.

houseresponder ogloszenia nieruchomosci
Jeżeli chcesz otrzymywać oferty nieruchomości idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań
załóż konto w HouseResponder >>
facebook houseresponder
Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego i wtórnego,
polub nasz fanpage HouseResponder >>