logo houseresponder nieruchomości

Wszystko o nieruchomościach

Blog HouseResponder.pl – o kupnie i sprzedaży mieszkań, domów oraz działek.
Oferty nieruchomości dopasowane do Twoich oczekiwań.

Mieszkanie na Rembertowie – za i przeciw

Warszawa posiada aż 18 tzw. jednostek pomocniczych – jedną z nich jest Rembertów. Położony po prawej stronie Wisły, pełen zieleni i mieszkańców, którzy są z dzielnicą mocno związani. Mimo, iż jest częścią zatłoczonej stolicy, bez problemu można złapać tutaj oddech i odpocząć. Docenią to przede wszystkim fani przyrody i ci, którzy szukają choć trochę spokoju po ciężkim dniu pracy w centrum. Dzielnica też bardzo się rozwija, prowadzone są modernizacje, które dodatkowo podnoszą jakość życia. 

nieruchomości warszawa rembertów
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rembertów#/media/Plik:Warszawa_Rembertów_2018a.jpg

Położenie dzielnicy

Rembertów graniczy z takimi dzielnicami jak Praga Południe, Targówek, Wawer, Wesoła, Ząbki oraz Zielonki. Dzielnica zajmuje powierzchnię 19,3 km2, a zamieszkuje ją obecnie ponad 24 tysiące mieszkańców, dając gęstość zaludnienia na poziomie 1270 osób na kilometr kwadratowy. Jak na stolicę to naprawdę niewielka ilość mieszkańców, co daje poczucie dużej przestrzeni. To jedna z najbardziej zielonych dzielnic w Warszawie.

Nazwa powstała prawdopodobnie na przełomie XV i XVI wieku i pochodzi od nazwiska producenta parowozów, pochodzącego z Francji. Sprzętem dostarczanym przez Remberta wożono na poligon rosyjskiej armii sprzęt.

Zgodnie z Miejskim Systemem Informacji, dzielnica dzieli się na obszary: Kawęczyn-Wygoda, Nowy Rembertów oraz Stary Rembertów. W podziale na mniejsze osiedla, możemy wyliczyć: Czaplowiznę, Karolówkę, Kawęczyn, Magentę, Mokry Ług, Nową Wygodę, Nowy Rembertów, Rembertów, Stary Rembertów, Wygodę oraz Zygmuntów.

Komunikacja

Na terenie dzielnicy funkcjonuje Szybka Kolej Miejska, która jest chyba najszybszym i najwygodniejszym środkiem transportu, którym możemy dostać się do centrum. Trasa zajmie nam wtedy około 20-30 minut. Prócz tego mieszkańcy mogą skorzystać z linii autobusowych, które pozwalają na poruszanie się zarówno poza dzielnicą, jak i wewnątrz dzielnicy. Poza tym niestety nie ma tutaj ani przystanków tramwajowych, ani metra. Mieszkańcy mogą oczywiście poruszać się własnym samochodem, muszą jednak liczyć się z korkami, które pojawiają się tak naprawdę w każdej dzielnicy Warszawy. Dzielnicę z pewnością docenią fani wycieczek rowerowych, bowiem ścieżek rowerowych jest tutaj naprawdę sporo, a w planach jest ich dalsza rozbudowa.

Zabudowa

Rembertów jest na pewno jedną z bardziej kameralnych dzielnic stolicy. Położona na obrzeżach miasta z dużą ilością zieleni, jest idealnym miejscem do zamieszkania dla rodzin z dziećmi czy starszych osób. Wśród zabudowy dominuje tutaj budownictwo domów jednorodzinnych oraz niska zabudowa wielorodzinna. Warto wspomnieć, że ponad 30% powierzchni dzielnicy to tereny zielone, w tym parki oraz lasy.

Atrakcje w dzielnicy

Na terenie dzielnicy znajduje się m.in. Las Rembertowski, do którego z pewnością warto udać się na spacer czy wycieczkę rowerową. To również doskonałe miejsce do uprawiania sportu. Przy ul. Żołnierskiej i ul. Marsa znajdziemy z kolei Rezerwat Przyrody Kawęczyn i jest to obszar chroniony. Znajdują się tutaj również takie zabytki jak kościół św. Jana Chrzciciela, w którym zobaczyć możemy barokowy ołtarz główny, a także drewnianą dzwonnicę. Warto odwiedzić także kościół Matki Boskiej Zwycięskiej. Ponadto warta zobaczenia jest także siedziba Akademii Sztuki Wojennej, która jest najlepiej zachowanym zespołem dworkowym w Warszawie.

Edukacja

Znajduje się tutaj z pewnością wystarczająca ilość placówek przedszkolnych oraz szkolnych, która bez problemu pomieści wszystkie dzieci mieszkające na terenie dzielnicy. Są to zarówno ośrodki publiczne, jak i prywatne. W Rembertowie działa tylko jedno liceum i nie ma tutaj techników. Na terenie dzielnicy znajduje się również wspomniana już Akademia Sztuki Wojennej.

Dla kogo Rembertów?

Rembertów to bardzo spokojna okolica, która doskonale sprawdzi się dla rodzin z dziećmi, czy osób poszukujących wytchnienia i spokoju. Z pewnością doskonale będą się tutaj również czuli seniorzy, którzy znajdą wiele miejsc do odpoczynku na świeżym powietrzu.

Szukasz mieszkania w dzielnicy Rembertów w Warszawie?

Załóż konto w HouseResponder.pl, wypełnij kryteria Twojego idealnego mieszkania, domu lub działki, a będziesz regularnie otrzymywać tylko te oferty, które idealnie spełniają Twoje oczekiwania!

24 września 2021

HouseResponder to nowoczesne, praktyczne, wygodne i całkowicie bezpłatne narzędzie dla osób, które poszukują do kupienia mieszkania, domu lub działki. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego mogą bezpłatnie założyć konto, na które będą regularnie otrzymywały wyłącznie oferty nieruchomości spełniające określone kryteria. W systemie istnieje również możliwość ustawiania powiadomień o organizowanych promocjach, przedsprzedaży oraz dniach otwartych.

houseresponder ogloszenia nieruchomosci

Jeżeli chcesz otrzymywać oferty nieruchomości idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań
załóż konto w HouseResponder >>

facebook houseresponder
Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego i wtórnego,
polub nasz fanpage HouseResponder >>