logo houseresponder nieruchomości

Wszystko o nieruchomościach

Blog HouseResponder.pl – o kupnie i sprzedaży mieszkań, domów oraz działek.
Oferty nieruchomości dopasowane do Twoich oczekiwań.

Jak sprawnie i szybko znaleźć działkę pod wymarzony dom?

Znalezienie wymarzonego miejsca do zamieszkania nie jest wcale łatwym zadaniem. Często zajmuje to naprawdę dużo czasu, bo podjęcie tak ważnej decyzji powinno być przemyślanie i nie należy się tutaj śpieszyć. Często jednak nie chcemy długo szukać i czekać na idealną działkę. Wtedy warto przygotować odpowiedni plan działania, który zapewni nam sukces. Jak to zrobić? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

domy na sprzedaż ogłoszenia

Wyznacz priorytety wymarzonej działki

Przede wszystkim zacznij od wyznaczenia priorytetów i zastanów się, co jest dla Ciebie najważniejsze. Niech nie będzie ich więcej niż 3-4 punkty, które są tzw. „must have” – dzięki temu nie zawęzisz poszukiwań zbyt mocno. To może być odpowiednia lokalizacja, wielkość, dostęp do komunikacji czy szkół, odległość od drogi, widok i wiele, wiele innych. To Ty musisz zdecydować bez czego się nie obejdzie, bo doskonale wiesz czego potrzebujesz. Sam zobaczysz, że dzięki dokładnemu sprecyzowaniu priorytetów będzie znacznie łatwiej znaleźć idealne miejsce.

Zastanów się z czego możesz zrezygnować

Przygotuj również listę punktów, które nie mają dla Ciebie znaczenia i z których możesz zrezygnować. Po głębszym zastanowieniu się może się okazać, że wcale nie potrzebujesz działki w pobliżu komunikacji miejskiej, bo i tak wszędzie dojeżdżasz samochodem. Być może wyjdzie, że 10 arów będzie wystarczające, a nie jak wcześniej sądziłeś 20. Na spokojnie przemyśl bez jakich rzeczy dasz sobie radę i mimo wszystko stworzysz idealne miejsce do odpoczynku, relaksu i spędzania czasu z rodziną.

Ustal budżet

To kolejny, zdecydowanie jeden z najistotniejszych punktów. Oczywiste jest, że budżet w trakcie realizowania Twojego marzenia może ulec zmianie, warto jednak, aby nie było to więcej niż 10-20% początkowo zakładanej kwoty. Przeanalizuj ile z całego budżetu przeznaczonego na budowę domu możesz wydać na działkę. Dzięki temu poszukiwania staną się o wiele łatwiejsze bez względu na to czy będziesz prowadził je sam lub czy zdecydujesz się na pomoc pośrednika. Warto również sprawdzić w jakich cenach sprzedawały się działki w interesującej Cię okolicy w niedawnym czasie i jak wygląda sytuacja obecnie – nie powinna być ona diametralnie różna. Dzięki temu będziesz pewny, że nie przepłacisz za inwestycję.

Skorzystaj z odpowiednich narzędzi

Odpowiedni dobór narzędzi do poszukiwania działki to klucz do sukcesu w szybkim i sprawnym znalezieniu działki. W HouseResponder oferujemy świetną funkcjonalność, jaką jest rysowanie mapy. Dzięki temu precyzyjnie możesz określić obszar swoich poszukiwań i dopasować je do swoich potrzeb. To sprawi, że nie wyświetlą Ci się propozycje, które nie będą dopasowane do Twoich wymagań lokalizacyjnych. Po określeniu obszaru poszukiwań dodaj kolejne filtrowania, takie jak wymiary działki, maksymalna cena – dzięki temu wyświetlimy Ci ogłoszenia idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań. Wierzymy, że to pozwoli Ci na szybkie i sprawne znalezienie wymarzonego miejsca do zamieszkania.

21 września 2020

HouseResponder to nowoczesne, praktyczne, wygodne i całkowicie bezpłatne narzędzie dla osób, które poszukują do kupienia mieszkania, domu lub działki. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego mogą bezpłatnie założyć konto, na które będą regularnie otrzymywały wyłącznie oferty nieruchomości spełniające określone kryteria. W systemie istnieje również możliwość ustawiania powiadomień o organizowanych promocjach, przedsprzedaży oraz dniach otwartych.

ogłoszenia nieruchomości

Jeżeli chcesz otrzymywać oferty nieruchomości idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań załóż konto w HouseResponder >>

facebook houseresponder

Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego i wtórnego, polub nasz fanpage HouseResponder >>