logo houseresponder nieruchomości

Wszystko o nieruchomościach

Blog HouseResponder.pl – o kupnie i sprzedaży mieszkań, domów oraz działek.
Oferty nieruchomości dopasowane do Twoich oczekiwań.

Szukasz mieszkania? Poznaj najlepsze sposoby na znalezienie atrakcyjnych nieruchomości w Warszawie

Poszukiwanie mieszkania wcale nie jest takie łatwe i przyjemne jak nam się wydaje. Często okazuje się być procesem bardzo czasochłonnym, a w efekcie również frustrującym. Co zatem zrobić, aby znaleźć idealne lokum dla siebie?

co się buduje w Warszawie w 2020

Samemu czy przez agenta?

Pierwsze pytanie jakie powinniśmy sobie zadać na samym początku poszukiwań to kwestia tego, czy chcemy szukać samemu czy może zlecimy to profesjonaliście. Każda z opcji z pewnością ma swoje plusy i minusy, na które warto poświęcić chwilę i je przeanalizować. Opcja poszukiwań na własną rękę będzie dobra tylko dla osób, które mają odpowiednią ilość czasu i mogą pozwolić sobie na jego poświęcenie przy przeglądaniu ofert. Jeśli jednak nie należycie do tego grona, warto zastanowić się czy nie oddać tego w ręce specjalisty – w takim przypadku określimy tylko nasze wymagania, a agent nieruchomości zajmie się poszukiwaniem wymarzonego mieszkania. To z pewnością duża oszczędność czasu, ale warto wspomnieć również o bezpieczeństwie – bo agent będzie z Tobą również na etapie finalizowania transakcji i dopilnuje, aby nie narazić Cię na żadne nieprzyjemności. Opcja ta wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami, takimi jak np. prowizja.

Portale, oferty deweloperów, a może inna opcja?

Jeśli zdecydujemy się na indywidualne poszukiwania, od czego najlepiej zacząć? Przede wszystkim od określenia naszych wymagań – najlepiej spisać listę np. 5 cech mieszkania, które koniecznie muszą być spełnione. To może być cena, metraż, liczba pokoi czy lokalizacja. To mocno zawęzi nam poszukiwania i przyspieszy je. Jeśli już określimy swoje wymagania, gdzie szukać atrakcyjnej nieruchomości? Możliwości mamy kilka:

  • Serwisy ogłoszeniowe z nieruchomościami – najszybszy i chyba w obecnych czasach najbardziej wygodny sposób poszukiwania mieszkania. Serwisy z ogłoszeniami pozwalają na wprowadzenie kryteriów i wyświetlanie ofert, które spełniają nasze oczekiwania. Warto zwrócić uwagę na takie serwisy jak House Responder – portal umożliwia nie tylko wpisanie swoich kryteriów, ale również sam przeszukuje ogłoszenia każdego dnia i wysyła nam tylko te, dopasowane do naszych potrzeb. To sprawia, że nie musimy wertować wielu stron z ofertami, bo te same znajdą się na naszej skrzynce pocztowej. Taki zabieg pozwala nam na dużą oszczędność czasu.
  • Strony deweloperów – to z kolei gwarancja otrzymania najdokładniejszych informacji na temat inwestycji czy planowanej rozbudowy. Deweloperzy na swoich stronach udostępniają nie tylko aktualnie dostępne do sprzedaży mieszkania, ale również planowane inwestycje – to sprawia, że mamy naprawdę szeroki wybór.
  • Ogłoszenia w lokalnej prasie – być może w dobie Internetu nie jest to już zbyt popularny sposób na poszukiwania, jednak często możemy się pozytywnie zaskoczyć. Ogłoszenia w prasie mogą okazać się cenową okazją.
  • Przetargi i licytacje komornicze – często niedoceniane, a to prawdziwa kopalnia „perełek”. Nieruchomości oferowane na przetargach spółdzielni mieszkaniowych czy licytacjach komorniczych to często mieszkania o wysokim standardzie, w doskonałym stanie o zaskakująco niskiej cenie.

Poszukiwanie mieszkania powinniśmy oprzeć przede wszystkim na solidnym researchu naszych potrzeb. Jeśli wyznaczymy sobie dokładne kryteria to nawet przy poszukiwaniach na własną rękę powinniśmy szybko i sprawnie znaleźć wymarzone M.

Szukasz wymarzonego mieszkania w Warszawie?

Załóż konto w HouseResponder.pl, wypełnij kryteria Twojego idealnego mieszkania, domu lub działki, a będziesz regularnie otrzymywać tylko te oferty, które idealnie spełniają Twoje oczekiwania!

1 czerwca  2021

HouseResponder to nowoczesne, praktyczne, wygodne i całkowicie bezpłatne narzędzie dla osób, które poszukują do kupienia mieszkania, domu lub działki. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego mogą bezpłatnie założyć konto, na które będą regularnie otrzymywały wyłącznie oferty nieruchomości spełniające określone kryteria. W systemie istnieje również możliwość ustawiania powiadomień o organizowanych promocjach, przedsprzedaży oraz dniach otwartych.

houseresponder ogloszenia nieruchomosci

Jeżeli chcesz otrzymywać oferty nieruchomości idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań
załóż konto w HouseResponder >>

facebook houseresponder
Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego i wtórnego,
polub nasz fanpage HouseResponder >>