logo houseresponder nieruchomości

Wszystko o nieruchomościach

Blog HouseResponder.pl – o kupnie i sprzedaży mieszkań, domów oraz działek.
Oferty nieruchomości dopasowane do Twoich oczekiwań.

Kupno mieszkania na Białołęce w Warszawie – czy warto?

Białołęka to jedna z bardziej zróżnicowanych pod względem poziomu życia dzielnic stolicy. W zależności od rejonu mieszkańcy albo są bardzo zadowoleni albo wręcz odwrotnie. Pomimo istnienia tutaj dużej, przemysłowej zabudowy i wielkich osiedli, nie można zapomnieć o terenach zielonych, które mogą być prawdziwym magnesem dla poszukujących mieszkania. Przyciąga tutaj z pewnością również atrakcyjna cena zarówno lokali mieszkalnych, jak i działek budowlanych.

kupno mieszkania na warszawskiej Białołęce
Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Modlinska_1.JPG

Położenie dzielnicy

Dzielnica ta zajmuje dużą powierzchnię, bo aż 73,04 km2. Jest to skrajna dzielnica, która sąsiaduje jedynie z Targówkiem oraz Pragą-Północ. Obecnie zamieszkuje tutaj prawie 130 tysięcy mieszkańców. Ze względu na dużą powierzchnię, rejon ten podzielono na obszary: zachodni, środkowo-zachodni, środkowo-wschodni oraz wschodni. Znajduje się tutaj ponad 40 osiedli.

Komunikacja

Ze względu na swoje skrajne położenie dojazd do centrum może okazać się bardzo uciążliwy. Może on zajmować nawet do półtorej godziny – bez względu na to czy poruszać się będziemy komunikacją miejską czy własnym samochodem. Poza godzinami szczytu dojazd do Śródmieścia możliwy jest w około 30 minut. Spośród możliwości miejskiego transportu, zamieszkujący mogą wybierać głównie między liniami autobusowymi. Obecnie w trakcie budowy jest linia tramwajowa, która ma zostać ukończona w 2021 roku. Póki co, najdalszym przystankiem tramwajowym na Białołęce jest pętla Żerań Wschodni. Znajdziemy tutaj również stacje kolejowe: Warszawa Żerań, Warszawa Choszczówka oraz Warszawa Płudy.

Zabudowa

W tej części Warszawy dominują wielkie osiedla mieszkaniowe, czyli tzw. wielka płyta. Skupione one są wśród jednej drogi, przez co tworzą się tutaj duże korki. Znajdziemy tutaj jednak również kameralne osiedla oraz zabudowę domów jednorodzinnych. W północnej i północno-wschodniej części Białołęki znajdziemy z kolei osiedla willowe.

Atrakcje w dzielnicy

Dzielnica ta może pochwalić się wieloma terenami zielonymi, które sprzyjają odpoczynkowi i wyciszeniu. Znajdują się tu np. Park Henrykowski czy Park „Picassa”, Rezerwat przyrody Ławice Kiełpińskie oraz Rezerwat Czarnej Strugi. Możemy tutaj również zwiedzić takie zabytki jak: Zespół dworski Mostowskich, Kościół Michała Archanioła – będący jednym z najstarszych kościołów drewnianych w stolicy, czy jedyną gotycką świątynie znajdującą się w Warszawie, czyli Kościół św. Jakuba. Jeśli chodzi o inne atrakcje, znajduje się tutaj Galeria Północna z kinem oraz kawiarnią, a także z lokalami gastronomicznymi (głównie szybkiej obsługi). Niestety nie ma tutaj dużego wyboru jeżeli chodzi o restauracje czy bary.

Edukacja

Mieszkańcy nie mogą narzekać na dostęp do żłobków i przedszkoli, prócz publicznych znajdują się tutaj również prywatne placówki. Dla starszych dzieci dzielnica oferuje aż 17 szkół podstawowych, jednak można również posłać dzieci do jednej z prywatnych szkół działających na Białołęce. Niestety funkcjonuje tutaj tylko jedno liceum, więc większość nastolatków zmuszanych jest przez sytuację do dojeżdżania do sąsiednich dzielnic.

Dla kogo Białołęka?

Dzielnica ta z pewnością nie będzie odpowiednia dla każdego. Dobrze będą się tutaj czuli ludzie, którzy szukają spokoju i wyciszenia. Dla osób pracujących w centrum dojazdy mogą okazać się zbyt wyczerpujące i bardzo czasochłonne.  Białołęka będzie świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy poszukują niedrogiego mieszkania – czy to na wynajem, czy do kupna, bowiem ceny w tej dzielnicy są bardzo konkurencyjne w porównaniu do innych rejonów Warszawy.

Szukasz mieszkania na Białołęce w Warszawie?

Załóż konto w HouseResponder.pl, wypełnij kryteria Twojego idealnego mieszkania, a my wyślemy Ci tylko te oferty, ktore idealnie spełniają Twoje oczekiwania!

18 grudnia 2020

HouseResponder to nowoczesne, praktyczne, wygodne i całkowicie bezpłatne narzędzie dla osób, które poszukują do kupienia mieszkania, domu lub działki. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego mogą bezpłatnie założyć konto, na które będą regularnie otrzymywały wyłącznie oferty nieruchomości spełniające określone kryteria. W systemie istnieje również możliwość ustawiania powiadomień o organizowanych promocjach, przedsprzedaży oraz dniach otwartych.

houseresponder ogloszenia nieruchomosci
Jeżeli chcesz otrzymywać oferty nieruchomości idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań
załóż konto w HouseResponder >>
facebook houseresponder
Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego i wtórnego,
polub nasz fanpage HouseResponder >>