logo houseresponder nieruchomości

Wszystko o nieruchomościach

Blog HouseResponder.pl – o kupnie i sprzedaży mieszkań, domów oraz działek.
Oferty nieruchomości dopasowane do Twoich oczekiwań.

Mieszkania na Pradze Południe w Warszawie – wady i zalety

Rosnąca popularność Pragi sprawia, że coraz więcej osób jest chętnych do zamieszkania w tej dzielnicy. Zainteresowanie to widać nie tylko po coraz większym ruchu, ale również po coraz to nowszych inwestycjach, które tutaj powstają. Deweloperzy nie boją się tutaj inwestować i można zobaczyć coraz to nowsze osiedla, które się tutaj budują. Zalet tego rejonu jest naprawdę wiele – jest tutaj wiele pięknych terenów, sprzyjających odpoczynkowi i rekreacji. Dodatkowo dzielnica bardzo szybko się rozwija, powstaje tutaj wiele miejsc pracy, ale również miejsc sprzyjającej rozwojowi kulturalnemu.

mieszkania na warszawskiej pradze
Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Aleja_Stanów_Zjednoczonych_na_wysokości_ulicy_Grenadierów.jpg

Położenie dzielnicy

Praga-Południe sąsiaduje z takimi dzielnicami jak: Praga-Północ, Targówek, Rembertów oraz Wawer. Zajmuje powierzchnię 22,38 km2 i zamieszkuje tutaj ponad 180 tysięcy ludności – to druga pod względem gęstości zaludnienia dzielnica Warszawy. Pragę-Południe podzielono na 6 obszarów, według Miejskiego Systemu Informacji: Gocław, Gocławek, Grochów, Kamionek, Olszynka Grochowska, Saska Kępa. Dzielnica położona jest po prawej stronie Wisły, we wschodniej części Warszawy.

Komunikacja

Nie można ukryć, że dzięki świetnej komunikacji z centrum Praga-Południe zyskuje na popularności. Kursuje tutaj wiele linii autobusowych, dzięki którym dotarcie do Śródmieście zajmuje około 20 minut. Niebywałą zaletą jest również dostępność stacji linii metra, które umożliwia dojazd do centrum w około 10 minut. Wśród komunikacji miejskiej znajdziemy również przystanki linii tramwajowych, które pozwolą zarówno na dotarcie do ścisłego centrum, jak i innych dzielnic Warszawy. Znajduje się tutaj również stacja kolejowa – Warszawa Wschodnia.

Wśród głównych ulic wyróżnić możemy tutaj ulicę Grochowską, Aleję Stanów Zjednoczonych oraz ulicę Ostrobramską czy tzw. Trasę Łazienkowską.

Zabudowa

Wielu mieszkańców czy turystów może zachwycić się różnorodnością zabudowy na Pradze-Południe. Na Saskiej Kępie zobaczyć możemy tradycyjną i charakterystyczną dla lat 20 XX wieku zabudowę willową. Podczas II wojny światowej na szczęście nie zniszczono zbytnio budynków znajdujących się na terenie tej dzielnicy, dzięki czemu dziś stare, jednak odnowione budynki kontrastują z nowoczesnymi osiedlami budowanymi przez deweloperów.

Atrakcje w dzielnicy

Dzielnica z pewnością zachowała swój przedwojenny charakter. Spacerując możemy spotkać piękne, stare kamienice, które nadgryzł ząb czasu. Często mimo renowacji zachowały one ducha czasów, w których zostały wybudowane. Dla szukających wytchnienia znajdziemy tutaj wiele parków, takich jak np. Park Skaryszewskiego, Park Józefa Polińskiego czy Park im. Józefa Polińskiego.

Znajduje się tutaj również wiele zabytków – Kolonia Praussa, Dworek Grochowski czy pomniki: Zygmunta Berlinga, Budowy Szosy Brzeskiej, a także znanej obecnemu pokoleniu Agnieszki Osieckiej.

Miłośnicy dobrego jedzenia również będą zachwyceni, bowiem oferta gastronomiczna stale się tutaj rozwija. Przybywa restauracji i kawiarni, w których za przyzwoite pieniądze można zjeść pyszne jedzenie, ale również dobrze spędzić czas w gronie bliskich czy przyjaciół.

Edukacja

Mieszkańcy mogą tutaj narzekać na dostęp do żłobków – jest ich wciąż niewiele i mogą być przeludnione, ze względu na dużą ilość mieszkańców. Dzielnica oferuje większą ilość przedszkoli, dzięki czemu w późniejszym wieku problem ten może być już rozwiązany. Bez większych przeszkód znajdziemy tutaj również szkołę podstawową czy średnią. Dla studentów znajdują się tutaj siedziby Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Wyższej Szkoły Nauk Społecznych im. Ks. J. Majki czy Prawosławne Seminarium Duchowe

Dla kogo Praga-Południe?

Dzielnica ta z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Dzięki temu staje się ona odpowiednia tak naprawdę dla wszystkich. Osoby pracujące, dzięki dostępności do doskonałej komunikacji miejskiej bez problemu dostaną się do pracy, a po niej na spotkanie z przyjaciółmi w centrum. Położenie sprzyja również studentom, którzy nie muszą wydawać dużych pieniędzy na mieszkanie w śródmieściu, nie musząc jednak dojeżdżać zbyt długo na uczelnie. Młode rodziny docenią obecność szkół oraz ilość parków, które pozwolą odetchnąć.

Szukasz mieszkania w dzielnicy Praga-Południe w Warszawie?

Załóż konto w HouseResponder.pl, wypełnij kryteria Twojego idealnego mieszkania, a my wyślemy Ci tylko te oferty, ktore idealnie spełniają Twoje oczekiwania!

29 grudnia 2020

HouseResponder to nowoczesne, praktyczne, wygodne i całkowicie bezpłatne narzędzie dla osób, które poszukują do kupienia mieszkania, domu lub działki. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego mogą bezpłatnie założyć konto, na które będą regularnie otrzymywały wyłącznie oferty nieruchomości spełniające określone kryteria. W systemie istnieje również możliwość ustawiania powiadomień o organizowanych promocjach, przedsprzedaży oraz dniach otwartych.

houseresponder ogloszenia nieruchomosci
Jeżeli chcesz otrzymywać oferty nieruchomości idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań
załóż konto w HouseResponder >>
facebook houseresponder
Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego i wtórnego,
polub nasz fanpage HouseResponder >>