logo houseresponder nieruchomości

Wszystko o nieruchomościach

Blog HouseResponder.pl – o kupnie i sprzedaży mieszkań, domów oraz działek.
Oferty nieruchomości dopasowane do Twoich oczekiwań.

Mieszkanie w dzielnicy Wawer w Warszawie – wszystkie za i przeciw

Warszawa jest naprawdę bardzo różnorodna i daje wiele możliwości do zamieszkania. Do wyboru jest tutaj aż 18 dzielnic, a każda z nich ma wiele do zaoferowania. Jedną z nich jest Wawer – pod względem powierzchni największa dzielnica w stolicy. Czym zachwyca?

mieszkania na sprzedaż wawer warszawa
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wawer#/media/Plik:Wawerskie_Centrum_Kultury_i_Urząd_Dzielnicy_Warszawa-Wawer.jpg

 

Położenie dzielnicy

Trzeba przyznać, że krajobraz oraz przyroda w tej dzielnicy zachwyca jak nigdzie indziej. Natura doskonale wtapia się w otoczenie mieszkalne, a możliwość dostania się do pozostałych miejsc w stolicy sprawia, że jest to też bardzo wygodna okolica do zamieszkania. Dzielnica liczy aż 79,7 km2 i zamieszkuje ją około 78 tysięcy mieszkańców. Od zachodu graniczy z Wilanowem i Mokotowem, od wschodu z gminą Wiązowna, na południu z Józefowem, a na północy z Pragą Południem, Wesołą oraz Rembertowem.

Zgodnie z Miejskim Systemem Informacji dzielnica podzielona jest na 12 obszarów:

 • Aleksandrów
 • Anin
 • Falenica
 • Las
 • Marysin Wawerski
 • Miedzeszyn
 • Międzylesie
 • Nadwiśle
 • Radość
 • Sadul
 • Wawer
 • Zerzeń

Obszar został przyłączony do stolicy w 1951 roku, w latach 1960-1994 stanowił obszar Pragi Południe, a w 2002 roku przekształcono go w odrębną dzielnicę.

Komunikacja

Komunikacja miejska jest tutaj doskonale rozwinięta. Bez problemu dostaniemy się zarówno do centrum, jak i innych dzielnic Warszawy. Doskonałe połączenie z centrum zapewnia Szybka Kolej Miejska, dzięki której w nieco ponad 20 minut dostaniemy się na przystanek Warszawa Śródmieście. Nie funkcjonuje tutaj metro, ani linie tramwajowe jednak kursuje tutaj wiele linii autobusowych – zarówno dziennych, jak i nocnych. Ze względu na dużą ilość terenów zielonych, funkcjonuje tutaj również wiele ścieżek rowerowych.

Zabudowa

Dzielnica charakteryzuje się niską, drewnianą zabudową, która nadaje dzielnicy przestrzenności. Niemal brak tutaj charakterystycznej dla stolicy wielkomiejskiej, osiedlowej zabudowy. Dominuje tutaj duża ilość terenów zielonych, co daje wiele możliwości do odpoczynku.

Atrakcje w dzielnicy

Wawer ma swoim mieszkańcom naprawdę wiele do zaoferowania. Duża ilość zieleni oraz parków sprzyja odpoczynkowi na świeżym powietrzu czy zachęca do wycieczek rowerowych. Możemy tutaj zobaczyć również wiele zabytków: dawna stacja kolejki wąskotorowej Jabłonna-Karczew, secesyjna hala dawnej fabryki Szpotańskiego czy Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej. Jeśli chodzi o odpoczynek, można wybrać np. Mazowiecki Park Krajobrazowy, Rzerwat im. Króla Jana III Sobieskiego, Czarny Staw czy jezioro Torfy. Z pewnością każdy znajdzie swoje ulubione miejsce.

Edukacja

Ze względu na dużą liczbę mieszkańców może pojawić się problem z dostępnością do przedszkoli, których na terenie dzielnicy funkcjonuje niestety niewiele. Problem ten nie powinien pojawić się w przypadku szkół podstawowych i ponadpodstawowych, bowiem jest ich tutaj wystarczająca ilość. Niestety w Wawrze nie znajdziemy żadnej szkoły zawodowej ani technikum.

Dla kogo Wawer?

Wawer oferuje naprawdę wiele, więc z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Ze względu na brak filii uczelni wyższych, raczej nie będzie to odpowiednia dzielnica dla studentów. Świetnie jednak będą czuli się tutaj seniorzy oraz rodziny z dziećmi, bowiem dzięki terenom zielonym znajdą miejsce na odpoczynek.

Szukasz mieszkania w dzielnicy Wawer w Warszawie?

Załóż konto w HouseResponder.pl, wypełnij kryteria Twojego idealnego mieszkania, domu lub działki, a będziesz regularnie otrzymywać tylko te oferty, ktore idealnie spełniają Twoje oczekiwania!

13 kwietnia 2021

HouseResponder to nowoczesne, praktyczne, wygodne i całkowicie bezpłatne narzędzie dla osób, które poszukują do kupienia mieszkania, domu lub działki. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego mogą bezpłatnie założyć konto, na które będą regularnie otrzymywały wyłącznie oferty nieruchomości spełniające określone kryteria. W systemie istnieje również możliwość ustawiania powiadomień o organizowanych promocjach, przedsprzedaży oraz dniach otwartych.

houseresponder ogloszenia nieruchomosci
Jeżeli chcesz otrzymywać oferty nieruchomości idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań
załóż konto w HouseResponder >>
facebook houseresponder
Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego i wtórnego,
polub nasz fanpage HouseResponder >>