logo houseresponder nieruchomości

Wszystko o nieruchomościach

Blog HouseResponder.pl – o kupnie i sprzedaży mieszkań, domów oraz działek.
Oferty nieruchomości dopasowane do Twoich oczekiwań.

Mieszkania na Wilanowie – wady i zalety

Mówi się, że to jedna z najbardziej prestiżowych dzielnic w stolicy. Charakterystyczna ze względu na swoją willową zabudowę, szczególnie lubiana przez rodziny z dziećmi oraz seniorów. Ze względu na wysokie ceny nieruchomości i niezbyt dobrą komunikację miejską ta część Warszawy nie będzie zachwycała wszystkich – kryje ona jednak w sobie naprawdę wiele zalet.

mieszkania na sprzedaż wilanów warszawa
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wilanów#/media/Plik:Ratusz_dzielnicy_Wilanów_2016.jpg

Położenie dzielnicy

Nie da się ukryć, że to jedna z najpiękniejszych dzielnic Warszawy. Ogromna przestrzeń, która jest wypełniona zielenią, przyjemna cisza i spokój – to z pewnością obszar, który oferuje wyjątkowy klimat. Położona po lewej stronie Wisły, jest granicą miasta. Sąsiaduje z takimi dzielnicami jak Ursynów, Mokotów oraz Wawer (za Wisłą), a także z również bardzo znaną gminą Konstancin-Jeziorna.

Wilanów podzielony jest na osiem obszarów:

  • Błonia Wilanowskie
  • Kępa Zawadowska
  • Powsin
  • Powsinek
  • Wilanów Królewski
  • Wilanów Niski
  • Wilanów Wysoki
  • Zawady

Dzielnica zajmuje powierzchnię 36,73 km2, a zamieszkuje ją nieco ponad 40 tysięcy mieszkańców. Wilanów do 1580 roku był częścią powiatu warszawskiego, a do Warszawy obszar jako obecna dzielnica został przyłączony w 1951 roku.

Komunikacja

Jedną z wad, które charakteryzują Wilanów jest niezbyt dobra komunikacja miejska. Niestety nie funkcjonuje tutaj metro, ani żadna linia tramwajowa. Ta ostatnia ma powstać do 2023 roku. Jedyną opcją na dostanie się do centrum jest podróż autobusem, taksówką lub własnym środkiem transportu. Mieszkańcy muszą jednak liczyć się z powstającymi tutaj w godzinach szczytu dużymi korkami, przez które dojazd do centrum może zająć nawet ponad godzinę. Zachwyceni z kolei będą z pewnością amatorzy rowerowych wycieczek, bowiem Wilanów obfituje w dużą ilość ścieżek dla rowerzystów, które zachwycają widokami.

Zabudowa

Dzielnica zachwyca głównie ze względu na piękne otoczenie, które jest pełne zieleni i ogrodów. Życie toczy się tutaj zdecydowanie w wolniejszym tempie niż w centrum. Dominuje tutaj nowoczesna, niska zabudowa oraz tzw. zabudowa willowa. Wiele tutaj domów jednorodzinnych, a nawet małych pałacyków. Trudno znaleźć tutaj wysokie drapacze chmur i ogromne osiedla znane często z centrum.

Atrakcje w dzielnicy

Ogromną część stanowią w tej dzielnicy tereny zielone, wśród nich rezerwat przyrody Morysin z przepięknym Jeziorem Wilanowskim czy Park Natoliński. Z pewnością warta zobaczenia jest również Wyspa Zawadowska czy Pałac Jana III Sobieskiego. Znajdziemy tutaj na pewno wiele miejsc do odpoczynku na łonie przyrody, piknik czy spotkanie na świeżym powietrzu z przyjaciółmi.

Najmłodsze dzieci z pewnością docenią liczne place zabaw. Miłośnicy dobrego jedzenia nie muszą się martwić, bowiem z licznej oferty restauracji z pewnością wybiorą coś dla siebie. Istotny z pewnością jest również fakt, że zgodnie z badaniami to jedna z najbardziej bezpiecznych dzielnic w Warszawie.

Edukacja

Oferta edukacyjna dla najmłodszych jest tutaj naprawdę bardzo szeroka. Rodzice najmłodszych dzieci nie powinni się martwić czy ich dziecko dostanie się do żłobka czy przedszkola, bowiem ich ilość jest wystarczająca. Również problemu nie będą stanowiły szkoły podstawowe – oferta zarówno publicznych jak i prywatnych placówek jest dosyć obszerna. Problemem może okazać się wybór szkoły ponadpodstawowej – funkcjonuje tutaj tylko jedno liceum publiczne oraz dwa licea prywatne.

Dla kogo Wilanów?

Osoby, które decydują się na zamieszkanie w Wilanowie to głównie młode rodziny, które posiadają dzieci. Dzielnica ta rekomendowana jest raczej dla osób, które kochają spokój i przyrodę. Raczej nie odnajdą się tutaj miłośnicy miejskiego zgiełku, ani osoby, które codziennie muszą dojeżdżać do centrum – duże korki mogą bowiem skutecznie uprzykrzyć życie.

Szukasz mieszkania w dzielnicy Wilanów w Warszawie?

Załóż konto w HouseResponder.pl, wypełnij kryteria Twojego idealnego mieszkania, domu lub działki, a będziesz regularnie otrzymywać tylko te oferty, ktore idealnie spełniają Twoje oczekiwania!

29 marca 2021

HouseResponder to nowoczesne, praktyczne, wygodne i całkowicie bezpłatne narzędzie dla osób, które poszukują do kupienia mieszkania, domu lub działki. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego mogą bezpłatnie założyć konto, na które będą regularnie otrzymywały wyłącznie oferty nieruchomości spełniające określone kryteria. W systemie istnieje również możliwość ustawiania powiadomień o organizowanych promocjach, przedsprzedaży oraz dniach otwartych.

houseresponder ogloszenia nieruchomosci
Jeżeli chcesz otrzymywać oferty nieruchomości idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań
załóż konto w HouseResponder >>
facebook houseresponder
Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego i wtórnego,
polub nasz fanpage HouseResponder >>