logo houseresponder nieruchomości

Wszystko o nieruchomościach

Blog HouseResponder.pl – o kupnie i sprzedaży mieszkań, domów oraz działek.
Oferty nieruchomości dopasowane do Twoich oczekiwań.

Mieszkania w stołecznej Wesołej – czy warto rozpatrywać tę dzielnicę?

Jedna z najmniejszych dzielnic w stolicy, niemniej jednak mająca wiele do zaoferowania. Cisza i spokój to cechy jakimi się charakteryzuje. Bliskie sąsiedztwo lasów, dobra infrastruktura i kameralność. Czy Wesoła to miejsce dla Ciebie?

Mieruchomości dzielnica Wesoła Warszawa
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wesoła_(Warszawa)#/media/Plik:Wesoła_Centrum.png

Położenie dzielnicy

Wesoła położona jest po prawej stronie Wisły. Dzielnicę o powierzchni 22,94 km2 zamieszkuje około 26 tysięcy mieszkańców. Gęstość zaludnienia jest tutaj naprawdę niska. Dzielnica graniczy od wschodu z Sulejówkiem, od zachodu z Rembertowem i Wawrem, od północy z Zielonką, a od południa z Wiązowną.  Zgodnie z Miejskim Systemem Informacji, wyróżnić można w Wesołej 6 obszarów:

  • Plac Wojska Polskiego
  • Wola Grzybowska
  • Groszówka
  • Wesoła-Centrum
  • Zielona-Grzybowa
  • Stara Miłosna

Prawa miejskie obszar ten uzyskał w 1968 roku, a w 2002 roku została przyłączona do Miasta Stołecznego Warszawa jako 18 dzielnica. 60% terenów tego obszaru zajmują lasy sosnowe, wchodzące w skład Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Komunikacja

Na terenie dzielnicy funkcjonuje Szybka Kolej Miejska, która umożliwia dotarcie do centrum stolicy w około 20 minut. Kursują tutaj również autobusy miejskie, w tym dwie linie nocne. Niestety nie ma tu wciąż przystanków linii tramwajowej, a najbliższa stacja metra to Dworzec Wileński. Na terenie Wesołej znajdują się również ścieżki rowerowe o łącznej długości nieco ponad 10 km.

Jeśli chodzi o główne drogi, przez Wesołą przebiega Droga Krajowa nr 2, planowana jest również budowa obwodnicy. Ze względu na odległość od centrum mieszkańcy nie powinni narzekać na duże korki, nawet w godzinach szczytu. Władze dzielnicy starają się również zwiększać bezpieczeństwo na drogach, inwestując w rozbudowy skrzyżowań bezkolizyjnych, a także stopniową modernizację ulic.

Zabudowa

Dzielnica ta jest bardzo spokojna, a dominuje w niej niska zabudowa jednorodzinna. Niemniej jednak deweloperzy dostrzegają potencjał drzemiący w tym obszarze, dzięki czemu powstaje tu coraz więcej nowych inwestycji wielorodzinnych, takie jak Zielone Tarasy czy Wesoła Residence.

Atrakcje w dzielnicy

Trzeba przyznać, że władze Wesołej starają się zapewnić mieszkańcom atrakcje i zachęcić do wspólnego spędzania wolnego czasu. Organizowany jest tu m.in. piknik dzielnicowy, ale również inne wydarzenia kulturalne. Wśród miejsc ciekawych do zobaczenia z pewnością trzeba zaliczyć Mazowiecki Park Krajobrazowy czy okolice Bagna Jacka, które jest wyjątkowym torfowiskiem, idealnym dla miłośników spacerów. Nie brakuje tutaj też placów zabaw, które są doskonałą atrakcją dla dzieci. Miłośnicy dobrego jedzenia z kolei na pewno znajdą swój ulubiony lokal czy kawiarnię.

Edukacja

Mimo, że dzielnica jest zamieszkiwana przez stosunkowo niewielką liczbę mieszkańców, dostęp do placówek oświaty może być problemem. Wszystko ze względu na ich niewystarczająca ilość. Funkcjonuje tutaj tylko 6 publicznych szkół podstawowych, które mogą być przepełnione. Na terenie Wesołej nie ma żadnego liceum, technikum ani szkoły zawodowej.

Dla kogo Wesoła?

Ze względu na dużą ilość terenów zielonych, a jednocześnie niezbyt dostateczną ofertę edukacyjną, dzielnica ta jest perfekcyjnym wyborem dla seniorów. Oczywiście rodziny z dziećmi również będą się tutaj czuły dobrze, jednak możliwe okaże się wysłanie dzieci do prywatnych szkół czy placówek w innych dzielnicach. Wesoła z pewnością zachwyci też wszystkich fanów odpoczynku na łonie natury i osoby, które nie przepadają za zgiełkiem w centrum.

Szukasz mieszkania w dzielnicy Wesoła w Warszawie?

Załóż konto w HouseResponder.pl, wypełnij kryteria Twojego idealnego mieszkania, domu lub działki, a będziesz regularnie otrzymywać tylko te oferty, ktore idealnie spełniają Twoje oczekiwania!

22 kwietnia 2021

HouseResponder to nowoczesne, praktyczne, wygodne i całkowicie bezpłatne narzędzie dla osób, które poszukują do kupienia mieszkania, domu lub działki. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego mogą bezpłatnie założyć konto, na które będą regularnie otrzymywały wyłącznie oferty nieruchomości spełniające określone kryteria. W systemie istnieje również możliwość ustawiania powiadomień o organizowanych promocjach, przedsprzedaży oraz dniach otwartych.

houseresponder ogloszenia nieruchomosci
Jeżeli chcesz otrzymywać oferty nieruchomości idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań
załóż konto w HouseResponder >>
facebook houseresponder
Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego i wtórnego,
polub nasz fanpage HouseResponder >>