logo houseresponder nieruchomości

Wszystko o nieruchomościach

Blog HouseResponder.pl – o kupnie i sprzedaży mieszkań, domów oraz działek.
Oferty nieruchomości dopasowane do Twoich oczekiwań.

Jak się mieszka na warszawskich Bielanach?

Blisko do centrum, duża ilość terenów zielonych, dobra komunikacja miejska i bezproblemowy dostęp do szkół, przedszkoli czy żłobków. Bielany naprawdę cieszą się dobrą sławą, a osoby, które tu zamieszkują chwalą sobie tę dzielnicę. Czy ta dzielnica jest również odpowiednia dla Ciebie?

mieszkania na sprzedaż warszawa bielany
Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Warszawa_Bielany_plac_Konfederacji.JPG

Położenie dzielnicy

Bielany, położone po lewej stronie Wisły. Zgodnie z Miejskim Systemem Informacji, dzielnica podzielona jest na 14 obszarów. Są to:

 • Chomiczówka
 • Huta
 • Las Bielański
 • Marymont-Kaskada
 • Marymont-Ruda
 • Młociny
 • Piaski
 • Placówka
 • Radiowo
 • Stare Bielany
 • Słodowiec
 • Wawrzyszew
 • Wólka Węglowa
 • Wrzeciono

Zamieszkuje tutaj ponad 131 tysięcy mieszkańców, a powierzchnia jaką zajmują Bielany to 32,34 km2. Gęstość zaludnienia wynosi tutaj nieco ponad 4 tysiące mieszkańców na km2. Dzielnica sąsiaduje z Żoliborzem, Wolą i Bemowem, a od północy z gminą Łomianki. Bielany wyodrębnione zostały w 1994 roku z dzielnicy Żoliborz.

Komunikacja

Mimo, że dzielnica ta jest jednocześnie północną granicą Warszawy, dojazd do centrum jest bardzo wygodny. Najszybciej dostaniemy się tam metrem – zajmie to około 20 minut. Z dalszych obrzeży Bielan, gdzie mieszkańcy nie mają tak korzystnego dostępu do stacji metra może to zająć do 60 minut. Kursuje tutaj również 8 linii tramwajowych, a także wiele linii autobusowych.

Ze względu na dużą ilość terenów zielonych – Bielany przez wiele osób nazywane są płucami stolicy – istnieje tutaj bardzo rozbudowana sieć ścieżek rowerowych. Osoby, które nie posiadają własnych rowerów, również mogą cieszyć się urokami przejażdżek – wszystko dzięki stacjom rowerów miejskich, które tutaj znajdziemy. 

Zabudowa

W dzielnicy tej znajdziemy zarówno przedwojenne budynki, w okolicach Starych Bielan dominują z kolei wille i niewielkie domy. Im dalej od śródmieścia tym więcej wysokiej zabudowy i klasycznych wielkomiejskich osiedli. Deweloperzy – nie tylko mieszkaniowi – widzą w Bielanach potencjał. Niedawno otwarta została tutaj galeria Młociny, a nowych budynków przybywa w okolicach Wawrzyszewa i Słodowca, które znajdują się blisko stacji metra.

Atrakcje w dzielnicy

Prawie 30% stanowią tutaj tereny zielone. Miłośnicy odpoczynku mają tutaj więc w czym wybierać – Rezerwat Przyrody Las Bielański, Park Kępa Potocka, Stawy Brustmana czy Park Olszyna – to tylko część terenów zielonych, które można odwiedzić na Bielanach. To idealne miejsca na piknik czy odpoczynek. Znajduje się tutaj również wiele ścieżek do biegania czy siłowni w plenerze. Miłośnicy dobrego jedzenia znajdą tutaj również wiele lokali gastronomicznych, z których wybiorą ulubioną kuchnię. W lecie funkcjonują tu również kina plenerowe. Dzielnica ma również szereg atrakcji dedykowanych dla dzieci – place zabaw, park trampolin, park linowy, prowadzone są tutaj również dodatkowe zajęcia dla dzieci.

Edukacja

Na terenie dzielnicy funkcjonuje wiele żłobków, przedszkoli, szkół czy liceów. Rodzice nie muszą się zatem martwić o miejsce dla swoich pociech. Spośród szkół wyższych znajdują się tutaj: Akademia Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, Chrześcijańska Akademia Teologiczna, Papieski Wydział Teologiczny oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Dla kogo Bielany?

Mówi się, że ok. 60% mieszkańców Bielan to osoby w wieku średnim. Niemniej jednak dzielnica ma naprawdę wiele do zaoferowania zarówno ludziom młodym, jak i starszym. Minusem może być hałas, który odczują Ci mieszkający w pobliżu lotniska czy szpitala, a także korki, które będą się tu tworzyć w godzinach szczytu.

Szukasz mieszkania w dzielnicy Bielany w Warszawie?

Załóż konto w HouseResponder.pl, wypełnij kryteria Twojego idealnego mieszkania, domu lub działki, a będziesz regularnie otrzymywać tylko te oferty, ktore idealnie spełniają Twoje oczekiwania!

8 marca 2021

HouseResponder to nowoczesne, praktyczne, wygodne i całkowicie bezpłatne narzędzie dla osób, które poszukują do kupienia mieszkania, domu lub działki. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego mogą bezpłatnie założyć konto, na które będą regularnie otrzymywały wyłącznie oferty nieruchomości spełniające określone kryteria. W systemie istnieje również możliwość ustawiania powiadomień o organizowanych promocjach, przedsprzedaży oraz dniach otwartych.

houseresponder ogloszenia nieruchomosci
Jeżeli chcesz otrzymywać oferty nieruchomości idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań
załóż konto w HouseResponder >>
facebook houseresponder
Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego i wtórnego,
polub nasz fanpage HouseResponder >>