logo houseresponder nieruchomości

Wszystko o nieruchomościach

Blog HouseResponder.pl – o kupnie i sprzedaży mieszkań, domów oraz działek.
Oferty nieruchomości dopasowane do Twoich oczekiwań.

Mieszkanie w mieście czy dom pod miastem – wady i zalety

Poszukiwania wymarzonego mieszkania do wynajęcia to często setki przeglądniętych ogłoszeń. Na tym jednak niestety sprawa się nie kończy. Po znalezieniu idealnego – naszym zdaniem – lokum, musimy je obejrzeć i dokonać wszelkich formalności. O czym musimy pamiętać przed wynajmem lokum, aby nie narobić sobie kłopotów?
dom-czy-mieszkanie- co wybrac

Dom z ogrodem pod miastem

Wizja sielanki w uroczym domu poza miastem z pięknym ogrodem dla wielu z nas jest bardzo kusząca. Możliwość odpoczynku po pracy w zaciszu zieleni pozwala na ogromny relaks. Dodatkowo kuszącą i pewnie jedną z ważniejszych zalet tej opcji jest również cena nieruchomości. Podmiejskie tereny zazwyczaj bywają dużo tańsze i często dom o powierzchni 100 m2 z własnym ogrodem okazuje się o kilkadziesiąt tysięcy tańszy niż mieszkanie w mieście. Oferowane przestrzenie są o wiele większe, a więc występuje mniejsze prawdopodobieństwo, że przeszkadzać nam będą uciążliwi sąsiedzi czy hałasy z zewnątrz. Dla rodzin z dziećmi z pewnością istotna będzie możliwość zabawy dzieci na świeżym powietrzu czy też szansa na ich codzienne obcowanie z przyrodą. Kolejną zaletą będzie możliwość rozpalenia grilla w ciepłe dni z przyjaciółmi, a w zimowe wieczory obserwować piękne krajobrazy z lampką wina przy kominku. 

Warto jednak pamiętać, że jak każda opcja, tak i ta będzie miała swoje wady. Dla osób pracujących w centrum będą to przede wszystkim dojazdy – zajmą one w większości przypadków więcej czasu niż przy opcji mieszkania w mieście. Mieszkając pod miastem mamy również ograniczoną możliwość skorzystania z ośrodków kulturowych czy restauracji – wymaga to od nas znów dojazdu do miasta. Dom wymaga też nakładu pracy fizycznej – czy to koszenia trawy w lecie, czy to odśnieżania w zimie.

Mieszkanie w mieście

Przyznajmy szczerze – mieszkanie pod miastem nie jest dla każdego. Osoby, które bezsprzecznie kochają wielkomiejskie tempo życia i czerpią z benefitów, które miasto im oferuje, nigdy nie poczują się dobrze w sielankowej wizji domu przy lesie. Jeśli więc uwielbiasz wieczorne wyjścia ze znajomymi do restauracji, chcesz mieć możliwość spontanicznego wyjścia do kina czy na imprezę – mieszkanie w centrum jest właśnie dla Ciebie. Możliwość skorzystania ze świetnie funkcjonującej komunikacji miejskiej, dostęp do wielu ośrodków zdrowia, szeroki wybór szkół czy przedszkoli dla dzieci. To tylko niektóre z zalet mieszkania w centrum – a każdy, kto kocha miejski styl znajdzie ich pewnie jeszcze więcej.

Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup mieszkania w mieście, musisz liczyć się z tym, że w pewnym momencie tłok i hałas może stać się przytłaczający. Miasto to również wyższe ceny nieruchomości i mniejsze powierzchnie do życia. Na wielu osiedlach miejsc parkingowych jest mniej, niż mieszkańców, więc problemem może okazać się parkowanie. Zdarza się również, że aby odpocząć i zrelaksować się w otoczeniu natury, konieczny będzie wyjazd za miasto, bowiem w centrum bardzo często brakuje terenów zielonych.

  Co wybrać?

  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która z powyższych opcji będzie lepsza. Każdy z nas ma inne wymagania dotyczące mieszkania i samej lokalizacji wymarzonego M. Najważniejsze jest to, aby przed podjęciem finalnej decyzji przeanalizować wszystkie plusy i minusy każdej opcji, tak aby nasz wybór sprawił nam radość i satysfakcję.

  23 czerwca 2020

  HouseResponder to nowoczesne, praktyczne, wygodne i całkowicie bezpłatne narzędzie dla osób, które poszukują do kupienia mieszkania, domu lub działki. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego mogą bezpłatnie założyć konto, na które będą regularnie otrzymywały wyłącznie oferty nieruchomości spełniające określone kryteria. W systemie istnieje również możliwość ustawiania powiadomień o organizowanych promocjach, przedsprzedaży oraz dniach otwartych.

  ogłoszenia nieruchomości

  Jeżeli chcesz otrzymywać oferty nieruchomości idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań załóż konto w HouseResponder >>

  facebook houseresponder

  Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego i wtórnego, polub nasz fanpage HouseResponder >>