logo houseresponder nieruchomości

Wszystko o nieruchomościach

Blog HouseResponder.pl – o kupnie i sprzedaży mieszkań, domów oraz działek.
Oferty nieruchomości dopasowane do Twoich oczekiwań.

Pracujesz w domu i szukasz mieszkania? Sprawdź na co zwrócić uwagę przy zakupie

Pandemia COVID zmieniła nasze życiowe nawyki – w tym również kwestię pracy. Coraz więcej osób pracuje z domu, a coraz więcej firm przekonuje się, że ten rodzaj pracy ma dużo zalet. Choć nasze życie powoli wraca do normalności, określamy to jako „nową normalność” bo wiele nawyków uległo zmianie – w tym również kwestia pracy.

Pracodawcy przekonali się, że praca z domu może być równie efektywna, co praca w biurze. Wiele firm zdecydowało się na choćby częściowe przejście na tzw. home office. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które na stałe będą pracować z domu lub chociaż częściowo, a jednocześnie szukasz nowego mieszkania do zakupu, sprawdź na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach. Warto zaznaczyć, że deweloperzy są świadomi zachodzący zmian i starają się już teraz dopasowywać swoje oferty pod nowe potrzeby konsumentów.

jak szukać mieszkania w warszawie

Nowe czy z drugiej ręki?

Szukasz mieszkania i wiesz, że spędzisz w nim wiele czasu, bo zamierzasz często pracować z domu. W tym momencie pojawia się dylemat – czy szukać mieszkania na rynku wtórnym czy pierwotnym? Każde z rozwiązań będzie miało swoje plusy i minusy. Mieszkania na rynku wtórnym będą dostępne od zaraz, jednak niekoniecznie będą zaaranżowane pod potrzebę home office. Mieszkanie od dewelopera będziesz mógł urządzić dokładnie tak, jak tego oczekujesz. Wybór zależy od tego, co na obecną chwilę jest dla Ciebie ważniejsze.

Dodatkowa przestrzeń

Prowadząc poszukiwania i wiedząc, że praca z domu zajmie dużą część twojego życia pamiętaj, aby zwrócić uwagę na to czy da się wydzielić w tym miejscu dodatkową przestrzeń na stworzenie domowego biura. Nie ukrywajmy – będziesz potrzebować miejsca na biurko, wygodne krzesło i dodatkowe sprzęty. Komfortowa przestrzeń pozwoli Ci bez przeszkód pracować za zamkniętymi drzwiami, odcinając się od domowego życia i obowiązków.

Grube ściany

Nie ukrywajmy – hałas dochodzący od sąsiadów może poważnie nasz rozproszyć. Warto więc zwrócić uwagę na standard wykończenia potencjalnego mieszkania. Sprawdź podczas oglądania czy słyszysz odgłosy dobiegające zza ściany, a także jak wyciszone jest mieszkanie przy zamkniętych oknach. Jeśli zamierzasz kupić mieszkanie w nowym budynku dobrze będzie zweryfikować jak duża część mieszkań już została sprzedana i wykończona – to pozwoli Ci oszacować, jak długo będą jeszcze trwały prace remontowe twoich potencjalnych sąsiadów.

Wspólna przestrzeń do co-workingu

Wielu deweloperów już wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i podczas projektowania swoich budynków planują wiele udogodnień. Wśród nich znajdują się nie tylko siłownie czy ogrody na dachu. W wielu z nich znajdziemy również chillout roomy oraz przestrzenie do co-workingu. To również świetne rozwiązanie dla osób pracujących z domu – bowiem łatwo jest nam wtedy rozgraniczyć czas pracy od czasu prywatnego. Dodatkowo nie musimy sami zapewniać zaplecza do pracy, bowiem zadba o to deweloper. 

5 października 2020

HouseResponder to nowoczesne, praktyczne, wygodne i całkowicie bezpłatne narzędzie dla osób, które poszukują do kupienia mieszkania, domu lub działki. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego mogą bezpłatnie założyć konto, na które będą regularnie otrzymywały wyłącznie oferty nieruchomości spełniające określone kryteria. W systemie istnieje również możliwość ustawiania powiadomień o organizowanych promocjach, przedsprzedaży oraz dniach otwartych.

ogłoszenia nieruchomości

Jeżeli chcesz otrzymywać oferty nieruchomości idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań załóż konto w HouseResponder >>

facebook houseresponder

Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego i wtórnego, polub nasz fanpage HouseResponder >>