logo houseresponder nieruchomości

Wszystko o nieruchomościach

Blog HouseResponder.pl – o kupnie i sprzedaży mieszkań, domów oraz działek.
Oferty nieruchomości dopasowane do Twoich oczekiwań.

Mieszkania na warszawskim Targówku

Dzielnica, która w ostatnich latach zyskuje na popularności – zarówno ze względu na ceny nieruchomości, które okazują się bardzo przystępne, ale również dzięki terenom zielonym czy dobrym dojazdem do centrum miasta. Mowa o Targówku, który położony jest w prawobrzeżnej części miasta.

mieszkania na sprzedaż na targówku
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Targówek#/media/Plik:Praga-Północ_widziana_z_Pałacu_Kultury_i_Nauki.JPG

Położenie dzielnicy

Dzielnica ta znajduje się na peryferiach miasta. Sąsiaduje z Białołęką, Pragą Południe, Pragą Północ oraz Rembertowem, a także miastami Marki i Ząbki. Zajmuje obszar 24,22 km2, a zamieszkuje tam ponad 124 tysiące mieszkańców. Gęstość zaludnienia nie jest tutaj wysoka i wynosi nieco ponad 5 tysięcy os./km2. Dzielnica ta podzielona jest na część mieszkaniową oraz przemysłową, a około 30% terenu to tereny zielone. Miejski System Informacji dzieli Targówek na Bródno, Bródno Podegrodzie, Elsnerów, Utrata, Targówek Fabryczny, Targówek Mieszkaniowy oraz Zacisze.

Komunikacja

Dzielnica znajduje się dość daleko od centrum, jest jednak dobrze skomunikowana. Komunikacja Miejska opiera się tutaj głównie na liniach autobusowych, dzięki którym do centrum można dostać się w około 20 minut poza godzinami szczytu. Kursuje tutaj również kilka linii tramwajowych. Dostępne są tu też dwa przystanki metra: Targówek Mieszkaniowy oraz Trocka, a w przyszłości mają się znaleźć tutaj również znaleźć przystanki II linii metra – będzie ich aż 5.

To również doskonały obszar do zwiedzania go na rowerze, bowiem funkcjonuje tutaj kilka bardzo przyjemnych ścieżek rowerowych.

Targówek charakteryzuje się również bliskością tras wylotowych, które się tutaj znajdują – to ulica Toruńska oraz ulica Radzymińska – wylotówki w kierunku Białegostoku oraz ulica Łodygowa, która umożliwia wyjazd w kierunku Zielonek, Ząbek czy Wołomina.

Zabudowa

Na terenach przemysłowych funkcjonuje wciąż wiele siedzib firm, a kolejne coraz chętniej przenoszą się właśnie tutaj. Powstaje tutaj coraz więcej nowych, ładnych osiedli mieszkalnych, ale oczywiście wciąż dużą część zajmują stare blokowiska. Znajdziemy tutaj również osiedla willowe czy starą zabudowę.

Atrakcje w dzielnicy

Największą atrakcją są tu z pewnością tereny zielone, które umożliwiają wytchnienie i rekreację. Wśród tych najbardziej popularnych wymienić można np. Park Leśny Bródno, Park Wiecha czy Park Bródnowski. Miłośnicy pływania docenią zrewitalizowaną Pływalnie Polonez, gdzie swoje pociechy zapiszemy na lekcję pływania. Bez problemu znajdziemy tutaj także siłownie, bibliotekę oraz Dom Kultury. W dzielnicy funkcjonuje także kino raz Tetr Rampa. Mieszkańcy mogą również korzystać z oferty Centrów Handlowych znajdujących się na terenie dzielnicy. Fani dobrego jedzenia z pewnością docenią również ofertę gastronomiczną Targówka.

Edukacja

Na terenie dzielnicy funkcjonuje wiele żłobków oraz przedszkoli – zarówno publicznych, jak i niepublicznych, dzięki czemu nie ma problemu z dostępnością placówek. Nie będzie również problemu z miejscem w szkołach podstawowych, funkcjonują tutaj również szkoły ponadpodstawowe. W Targówku znajduje się również Prywatna Szkoła Muzyczna.

Dla kogo Targówek?

Bardzo szybko rozwijający się w ostatnich latach Targówek będzie doskonałym miejscem dla seniorów, ale również młodych osób, którzy docenią dobrą komunikację i atrakcyjną cenę nieruchomości. Dzięki rozwiniętej infrastrukturze dostęp do pozostałych dzielnic jest bardzo komfortowy. Z pewnością odnajdą się tutaj również rodziny z dziećmi.

Szukasz mieszkania w dzielnicy Targówek w Warszawie?

Załóż konto w HouseResponder.pl, wypełnij kryteria Twojego idealnego mieszkania, domu lub działki, a będziesz regularnie otrzymywać tylko te oferty, ktore idealnie spełniają Twoje oczekiwania!

2 marca 2021

HouseResponder to nowoczesne, praktyczne, wygodne i całkowicie bezpłatne narzędzie dla osób, które poszukują do kupienia mieszkania, domu lub działki. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego mogą bezpłatnie założyć konto, na które będą regularnie otrzymywały wyłącznie oferty nieruchomości spełniające określone kryteria. W systemie istnieje również możliwość ustawiania powiadomień o organizowanych promocjach, przedsprzedaży oraz dniach otwartych.

houseresponder ogloszenia nieruchomosci
Jeżeli chcesz otrzymywać oferty nieruchomości idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań
załóż konto w HouseResponder >>
facebook houseresponder
Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego i wtórnego,
polub nasz fanpage HouseResponder >>