logo houseresponder nieruchomości

Wszystko o nieruchomościach

Blog HouseResponder.pl – o kupnie i sprzedaży mieszkań, domów oraz działek.
Oferty nieruchomości dopasowane do Twoich oczekiwań.

Włochy – czy to dobra dzielnica do kupna mieszkania?

W Warszawie mamy aż 18 dzielnic do wyboru, a jedną z nich są Włochy – siódma pod względem wielkości dzielnica w stolicy. Dobra komunikacja miejska, duży odsetek terenów zielonych, a także przystępne ceny nieruchomości. To tylko niektóre z zalet tej dzielnicy. Włochy docenią zarówno osoby, które kochają spokój i ciszę, jak i Ci, którzy uwielbiają tempo życia centrum.

mieszkania na sprzedaż warszawa włochy
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Włochy_(Warszawa)#/media/Plik:Aleja_Krakowska_na_wysokości_Łopuszańskiej_2018.jpg

Położenie dzielnicy

Włochy usytuowane są w lewobrzeżnej części stolicy. Zajmuje powierzchnię 29 km2, a zamieszkuje tutaj ponad 43 tysiące mieszkańców. Dzielnica graniczy z Ursynowem, Ursusem, Mokotowem, Bemowem, Ochotą oraz Wolą, a także z powiatem pruszkowskim.

Nazwa inspirowana jednym z europejskich krajów? Nie do końca. Tereny, które nazywane były Porzucewo w 1452 roku zakupił Jan Włoch. W I połowie XVI wieku, jego siostrzenica Katarzyna zmieniła ich nazwę właśnie na Włochy. Dzielnica została przyłączona do Warszawy w 1951 roku i była początkowo częścią Ochoty. Jako samodzielna dzielnica zadebiutowała w 2002 roku.

Komunikacja

Funkcjonuje tutaj Szybka Kolej Miejska, dzięki czemu do centrum możemy dostać się w zaledwie kwadrans. Docenią to szczególnie osoby, mieszkające w pobliżu stacji kolejowych. Osoby mieszkające nieco dalej, ale posiadające własny samochód mogą pozostawić swój samochód na parkingu Park&Ride i zaoszczędzić trochę czasu. Oczywiście mieszkańcy mogą również liczyć na autobusy miejskie, a także linie tramwajowe. Są one świetnym uzupełnieniem Szybkiej Kolei Miejskiej. Niestety obecnie nie funkcjonują tutaj stacje metra.

Dla zmotoryzowanych znajdują się tutaj dwie główne ulice, tzw. wylotówki. To Aleje Jerozolimskie oraz Aleja Krakowska. Miłośnicy wycieczek rowerowych będą mogli skorzystać z wielu ścieżek, które oferuje dzielnica.

Zabudowa

W dzielnicy dominuje niska zabudowa i coraz więcej, nowo powstających, nowoczesnych osiedli mieszkalnych. Wiele dużych firm i korporacji coraz częściej wybiera Włochy na miejsce swoich siedzib. Deweloperzy również doceniają rozwijający się potencjał dzielnicy i coraz chętniej inwestują w tym miejscu. 

Atrakcje w dzielnicy

Mieszkańcy mogą odwiedzić tutaj m.in. popularne forty: Włochy, Okęcie, Zbarż. Miłośnicy latania docenią możliwość podziwiania samolotów, które startują z Portu Lotniczego Okęcie. Na terenie dzielnicy znajduje się również Muzeum LOT-u. Nie brakuje tutaj również parków, w których można odpocząć. Najmłodsi również znajdą tutaj tereny do zabawy.

Edukacja

To jedna z najbardziej przyjaznych dzielnic dla rodzin z dziećmi. Bez problemu każde z nich dostanie się zarówno do żłobka, przedszkola czy szkoły. Ich liczba jest wysoka i zapewnia miejsce dla wszystkich dzieci.

Dla kogo Włochy?

Włochy to dzielnica, która bardzo szybko się rozwija. Dzięki dogodnemu dojazdowi do centrum cieszy się naprawdę coraz większą popularnością. Doskonale odnajdą się tutaj młode rodziny z dziećmi, ze względu na świetny dostęp do edukacji. Osoby, które lubią odpoczywać wśród zieleni również doskonale będą się tutaj czuły.

Szukasz mieszkania w dzielnicy Włochy w Warszawie?

Załóż konto w HouseResponder.pl, wypełnij kryteria Twojego idealnego mieszkania, domu lub działki, a będziesz regularnie otrzymywać tylko te oferty, ktore idealnie spełniają Twoje oczekiwania!

19 marca 2021

HouseResponder to nowoczesne, praktyczne, wygodne i całkowicie bezpłatne narzędzie dla osób, które poszukują do kupienia mieszkania, domu lub działki. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego mogą bezpłatnie założyć konto, na które będą regularnie otrzymywały wyłącznie oferty nieruchomości spełniające określone kryteria. W systemie istnieje również możliwość ustawiania powiadomień o organizowanych promocjach, przedsprzedaży oraz dniach otwartych.

houseresponder ogloszenia nieruchomosci
Jeżeli chcesz otrzymywać oferty nieruchomości idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań
załóż konto w HouseResponder >>
facebook houseresponder
Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego i wtórnego,
polub nasz fanpage HouseResponder >>