logo houseresponder nieruchomości

Wszystko o nieruchomościach

Blog HouseResponder.pl – o kupnie i sprzedaży mieszkań, domów oraz działek.
Oferty nieruchomości dopasowane do Twoich oczekiwań.

Wzrastająca popularność dni otwartych organizowanych przez pośredników nieruchomości

Pośrednicy nieruchomości, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, poszukują coraz to lepszych sposobów na prezentację nieruchomości. Wszystko po to, aby szybko sprzedać czy wynająć mieszkanie. Jednym z najnowszych trendów, który dotarł do nas z zachodu jest prezentacja mieszkań podczas tzw. „dni otwartych”.

Trend ten przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych, następnie pojawił się w zachodniej Europie i w ostatnich latach nabiera rozpędu również u nas. Początkowo w naszym rodzimym kraju taki rodzaj prezentacji stosowali głównie deweloperzy, którzy chcieli sprzedać pozostałe w inwestycji domy czy mieszkania. Obecnie staje się to coraz popularniejszy sposób na pokazanie potencjalnym klientom nieruchomości.

mieszkania do wynajęcia w warszawie

Na czym to polega?

Dzień otwarty, który organizują pośrednicy nieruchomości to bardzo lubiana przez zainteresowane osoby forma prezentacji mieszkania. Pośrednicy wyznaczają takie dni dużo wcześniej, dzięki czemu na spokojnie zarówno właściciele mieszkania, jak i potencjalni kupujący czy wynajmujący mogą się przygotować. Jeśli obecni lokatorzy wciąż zajmują lokal, pośrednik dużo wcześniej konsultuje z nimi dogodne terminy. W przypadku braku lokatorów mają oni wolną rękę w organizacji takiego wydarzenia. Podczas dni otwartych każdy może przyjść i bez żadnych zobowiązań zobaczyć mieszkanie, poznać okolicę i przekonać się czy to na pewno odpowiednia oferta dla niego. Pośrednicy na tę okazję przygotowują również specjalne materiały, takie jak plan mieszkania czy informacje techniczne, które mogą pomóc w podjęciu finalnej decyzji. Zazwyczaj pośrednicy na dni otwarte zapraszają konkretną grupę, która może być zainteresowana daną nieruchomością. Jednak coraz częściej możemy znaleźć informację o dniach otwartych na portalach z ogłoszeniami o nieruchomościach, takich jak np. HouseResponder. Specjaliści dbają również o to, aby podczas spotkania każdy czuł się komfortowo, a nieruchomość wcześniej zostaje odpowiednio przygotowana.

Dlaczego warto wybrać się na dni otwarte?

Jeśli jesteś na etapie poszukiwania mieszkania do wynajmu czy kupna i zastanawiasz się czy warto udać się na takie spotkanie, bez zawahania odpowiemy, że warto! Klienci, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z tego typu prezentacją będą na pewno mile zaskoczeni. Przede wszystkim każdy oglądający może przyjść o dowolnej, odpowiadającej mu godzinie. Brak właścicieli w mieszkaniu pozwala na swobodne obejrzenie każdego zakątka nieruchomości. Będziemy mieli również czas na to, aby na spokojnie przyjrzeć się okolicy, w której potencjalnie mamy zamiar zamieszkać.

Dni otwarte to również wygodna opcja dla pośredników. Przede wszystkim pozwala na oszczędność czasu – nie umawiamy klientów na kilka dni i nie musimy zjawiać się w mieszkaniu po kilka razy. Wystarczy poświęcić jeden czy dwa dni w tygodniu. To również świetna okazja do poznania swoich obecnych klientów i pozyskania nowych – nawet jeśli nie zdecydują się na oferowaną podczas dni otwartych nieruchomość, być może w ofercie pośrednika znajdą inne miejsce, odpowiadające ich wymaganiom.

Dni otwarte u deweloperów – gdzie szukać informacji na temat dni otwartych i dlaczego warto brać w nich udział

 

Już od dłuższego czasu, coraz bardziej popularną techniką sprzedaży stają się dni otwarte, które organizowane są przez deweloperów. Niosą one korzyść obu stronom – sprzedający ma okazję zachęcić do zakupu swoich potencjalnych klientów, zaś oni mogą dokładnie przyjrzeć się nieruchomości.

Od dawna taka praktyka stosowana jest w Stanach Zjednoczonych, teraz zyskuje również na naszym rodzimym rynku. Zakup mieszkania to niebywale ważna decyzja, której podjęcie często zajmuje bardzo dużo planowania i analizowania.  Zdają sobie z tego sprawę nie tylko kupujący, ale również Ci, którzy chcą nieruchomość sprzedać. Samo zapoznanie się z ofertą w sieci czy gazecie raczej nikogo nie przekona do zakupu. Właśnie dlatego inwestorzy postanowili unaocznić to, co mają do zaoferowania swoim klientom poprzez pokazanie im tego w trakcie dni otwartych. Czym one są? To swoista prezentacja nieruchomości, na którą każdy może przyjść bez konieczności wcześniejszego umawiania się na spotkanie.

Kiedy są organizowane?

Dni otwarte organizowane są tak naprawdę na wielu etapach prac budowalnych – zarówno na początku, jak i w trakcie wykańczania inwestycji. Każde z nich ma jednak na celu zachęcenie potencjalnych kupujących do podpisania umowy. Na późniejszych etapach budowy, często zdarza się, że pojawiają się osoby, które już nabyły mieszkania. Dzięki temu mogą monitorować status prac.

Czy warto?

Z pewnością tak. Przede wszystkim to doskonała okazja do przyjrzenia się inwestycji z bliska. Można dopytać dewelopera o najróżniejsze szczegóły i sprawdzić okolicę. Dzięki obecności na dniach otwartych możemy również ocenić podejście inwestora do klienta, oceniając chociażby to jak wygląda plac budowy czy w jaki sposób jego pracownicy zachowują się względem nas. Bardzo często zdarza się również, że podczas takich spotkań deweloper przygotowuje różne specjalne akcje rabatowe czy gratisy dla osób, które zdecydują się na zakup nieruchomości w ten dzień. Jeśli podoba nam się inwestycja i jesteśmy przekonani, że spełnia nasze oczekiwania, to świetna okazja, aby zaoszczędzić na koszcie metra kwadratowego czy kupna garażu bądź komórki lokatorskiej. W trakcie takich spotkań często organizowane są również mini wykłady np. z doradcą finansowym.  Deweloperzy podczas dni otwartych mogą również zaoferować nam vouchery zniżkowe np. na usługi architekta czy do sklepu z wyposażeniem wnętrz. Nawet jeśli nie proponują rabatów, to świetna okazja do tego, aby indywidualnie tę zniżkę wynegocjować.

Gdzie szukać informacji o dniach otwartych?

Inwestorzy o tego typu prezentacjach starają się informować z dużym wyprzedzeniem. Dzięki temu dają potencjalnym kupującym czas na zaplanowanie sobie wszystkiego tak, aby móc w ten dzień się pojawić. Oczywiście o każdym takim spotkaniu informują na swoich stronach internetowych, skąd najszybciej dowiemy się kiedy i czy coś takiego będzie organizowane. Prócz tego, często ogłaszają się również w gazetach branżowych oraz na stronach portali z nieruchomościami – np. HouseResponder. Najbardziej prestiżowe inwestycje bardzo często informują o organizacji dni otwartych również za pomocą mediów masowych – wykupując reklamy w radio czy w stacjach telewizyjnych. Na informacje te często możemy również trafić na billboardach.

21 lipca 2020

HouseResponder to nowoczesne, praktyczne, wygodne i całkowicie bezpłatne narzędzie dla osób, które poszukują do kupienia mieszkania, domu lub działki. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego mogą bezpłatnie założyć konto, na które będą regularnie otrzymywały wyłącznie oferty nieruchomości spełniające określone kryteria. W systemie istnieje również możliwość ustawiania powiadomień o organizowanych promocjach, przedsprzedaży oraz dniach otwartych.

ogłoszenia nieruchomości

Jeżeli chcesz otrzymywać oferty nieruchomości idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań załóż konto w HouseResponder >>

facebook houseresponder

Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego i wtórnego, polub nasz fanpage HouseResponder >>