logo houseresponder nieruchomości

Wszystko o nieruchomościach

Blog HouseResponder.pl – o kupnie i sprzedaży mieszkań, domów oraz działek.
Oferty nieruchomości dopasowane do Twoich oczekiwań.

Mieszkanie dla młodego małżeństwa z dziećmi w Warszawie – jaką dzielnicę wybrać?

Stolica Polski jest naprawdę różnorodna, dając szeroką gamę możliwości do zamieszkania – tętniące życiem Śródmieścia, historyczna Praga czy willowy Mokotów – każda dzielnica jest inna, a to sprawia, że z pewnością uda się znaleźć dla nas tę, która będzie idealnie wpasowywała się w nasze potrzeby. Dla młodych małżeństw istotne są z pewnością takie aspekty jak: możliwość wypoczynku i zabawy na świeżym powietrzu, bezpieczeństwo czy dostępność do szkół i przedszkoli. Które z dzielnic zatem będą odpowiednie dla młodych par z dziećmi?

mieszkania dla par warszawa

Warszawa dla rodziców

Kilka lat temu, bo w 2017 roku, Główny Urząd Statystyczny opublikował raport z badania atrakcyjności dzielnic stolicy. W rankingu dla grupy rodzin z dziećmi analizowano m.in. takie zmienne jak ilość urodzeń na tysiąc mieszkańców, powierzchnię terenów zielonych na jednego mieszkańca w m2 czy odsetek dzieci w placówkach szkolnych. Najlepszy wynik osiągnęły dzielnice Włochy, Wilanów, Śródmieście i został on określony jako bardzo wysoki wskaźnik atrakcyjności. Na kolejnych miejscach znalazły się Żoliborz, Ochota, Bielany oraz Mokotów ze wskaźnikiem określanym jako wysoki. Wśród dzielnic ze wskaźnikiem średnim znalazły się: Ursynów, Białołęka, Wola, Praga Południe, Ursus, Targówek, a także Wesoła i Bemowo. Na ostatnich miejscach rankingu ze wskaźnikiem określanym jako niski znalazły się Wawer, Praga Północ i Rembertów.

Jaką dzielnicę wybrać?

Z pewnością badanie GUS jest bardzo pomocne w ostatecznym wyborze miejsca zamieszkania, nie bierze ono jednak pod uwagę aspektu finansowego. Wśród topowych dzielnic dla rodziców, dwie z nich należą do obszarów, w których są najdroższe ceny mieszkań. Mowa oczywiście o Wilanowie i Śródmieściu, które będą tak naprawdę odpowiednie do zamieszkania dla każdego, kto tylko może pozwolić sobie na zakup mieszkania w tych okolicach – nie tylko rodzin z dziećmi. Nie ma jednej właściwej odpowiedzi na pytanie, jaka dzielnica będzie najlepsza dla młodych małżeństw i ich pociech, warto jednak zwrócić uwagę na:

  • Włochy – w rankingu GUS zajmują pierwsze miejsce, bowiem wyróżniały się odsetkiem dzieci w żłóbku oraz dostępnością do placówek edukacyjnych. Nie tylko pod tym względem to doskonała dzielnica do zamieszkania. We Włchach znajdziemy dużą ilość terenów zielonych, które pozwolą na długie spacery i odpoczynek na świeżym powietrzu. Dojazd do centrum również nie powinien stanowić kłopotu – dzięki komunikacji miejskiej, ale również dzięki dwóm głównym ulicom przejazdowym: Alei Jerozolimskich i Alei Krakowskich. Dużym plusem będą również ceny nieruchomości, które są tutaj jednymi z najniższych w całej Warszawie.
  • Bielany – kolejna wysoko oceniona przez GUS dzielnica, wyróżnia się szybkim dojazdem do centrum, a jednocześnie kameralną i cichą atmosferą. Każdy znajdzie tu z pewnością ulubione ścieżki spacerowe w Lesie Bielańskim. Dzielnica ma również bogatą ofertę dla dzieci – nie tylko edukacyjną, ale również rozrywkową. Ceny nieruchomości kształtują się tutaj na średnim poziomie.
  • Ochota – nie jest to najtańsza dzielnica w Warszawie, ceny nieruchomości można określić tu raczej jako wysokie. Niemniej jednak to bardzo spokojna i komfortowa dla rodzin z dziećmi okolica. Wiele tutaj malutkich, kameralnych kawiarenek, w których można miło spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Nie brak tu również terenów zielonych, a dojazd do centrum nie stanowi absolutnie żadnego problemu. Rodzice z dziećmi z pewnością będą się tutaj czuli bardzo dobrze.

Szukasz mieszkania dla pary w Warszawie?

Załóż konto w HouseResponder.pl, wypełnij kryteria Twojego idealnego mieszkania, domu lub działki, a będziesz regularnie otrzymywać tylko te oferty, które idealnie spełniają Twoje oczekiwania!

7 maja 2021

HouseResponder to nowoczesne, praktyczne, wygodne i całkowicie bezpłatne narzędzie dla osób, które poszukują do kupienia mieszkania, domu lub działki. Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego mogą bezpłatnie założyć konto, na które będą regularnie otrzymywały wyłącznie oferty nieruchomości spełniające określone kryteria. W systemie istnieje również możliwość ustawiania powiadomień o organizowanych promocjach, przedsprzedaży oraz dniach otwartych.

houseresponder ogloszenia nieruchomosci

Jeżeli chcesz otrzymywać oferty nieruchomości idealnie dopasowane do Twoich oczekiwań
załóż konto w HouseResponder >>

facebook houseresponder
Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego i wtórnego,
polub nasz fanpage HouseResponder >>